ИН4С

ИН4С портал

Евролига на раскрсници – спремају се тектонске промене!

1 min read

Евролига

Елитно кошаркашко такмичење, могло би да доживи драстичне, тектонске промене, а љубитељи магичне игре под обручем могли би да гледају две конференције унутар Евролиге. То је објавио Арис Баркас са Eurohoops-a, наводећи да је Евролига акционарима представила проширење лиге на 20 клубова.
О чему се заправо ради? Уредник угледног кошаркашког портала „Eurohoops“ открио је да је Евролига представила детаљну нову стратегију у вези са новим системом такмичења који би има већи број клубова подељених у две конференције.

„Евролига је клубовима/акционарима представила план за проширење лиге на 20 тимова. Ово долази уз опцију промене формата на две конференције и сезону од 28 утакмица“ написао је Баркас, преноси Спутњик.

Самим тим, то би са собом повукло да би у Евролигу ушла још два тима, да би систем такмичења личио на НБА лигу у којој постоје Западна и Источна конференције.
Гледајући ширу слику у случају да се то заиста догоди, стиче се утисак да би то ишло „на воденицу“ вечитим ривалима Црвеној звезди и Партизану који су и даље без лиценци за учешће у Евролиги.
Нема дилеме да би српски великани били међу главним кандидатима за „упадање“ међу 20 елитних клубова.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *