Двије године од првог случаја заразе короном у ЦГ

Фото: Pixabay
Прва два случаја заразе ковидом 19 црногорске здравраствене службе регистровале су 17. марта 2020. године. Биле су то двије женске особе (1948. и 1973. годиште) које су боравиле у иностранству. Оне су тада смјештене на посебно одјељење Клиничког центра у Подгорици.
Тадашњи епидемиолог, а данас и директор Института за јавно здравље Игор Галић казао је да стручни кадар и ригорозне мјере превенције, које је Црна Гора спровела од почетка ширења епидемије, довеле су до тога да та држава буде једина у Европи до 17. марта која нема регистрованих случајева заражених вирусом корона.
Тог 17. марта биле на снази пооштрене мјере, затворене су све образовне установе, угоститељски објекти, играонице, фитнес и тржни центри, кладионице. Затворени су и гранични прелази за све странце, осим за оне са сталним или привременим боравком у Црној Гори.
Данас, двије године од почетка пандемије, укинуте су ковид потврде, а од мјера остао је ограничен број људи на масовним догађајума, часови у школама од 30 минута под маскама и забрана посјета у болницама, са изузетком посјете ЦОВИД пацијентима једном недјељно уз негативан ПЦР тест који није старији од 72 сата.
РТЦГ


Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

