Душко Кнежевић честитао стоти рођендан Воју Станићу: Срећно стољеће, мајсторе кичице и боје!
1 min read
Предсједник Атлас групе Душко Кнежевић, подијелио је на свом Инстаграм профилу видео честитку поводом стотог рођендана умјетника Воја Станића.
“Срећно стољеће, мајсторе кичице и боје!
Бард црногорског сликарства, свјетски признат умјетник Војо Станић обиљежио је 3. фебруара вијек од свога рођења. Искрене честитке и најљепше жеље за стоти рођендан највећем живом црногорском сликару и једном од најзначајнијих које је изњедрила Црна Гора.
За сто година живота, Војо Станић створио је један чаробан свијет, необичан и помало “уврнут”, кроз ликове, боје и угао који је само његов, Војов, написао је Кнежевић.
Кичицом и бојом Војо Станић с лакоћом претвара пролазно у вјечно. Подарио нам је слике из живота лађара и рибара, бревијариум саткан од снова и нада, бонаца и невера, судбинских усуда.
На нама је да тумачимо, да се дивимо, тражимо наш угао на слике и свијет Војов, да и ми све то доживимо, сву магију Медитерана.
Његове изложбе од Подгорице, Београда, Рима, Лондона, Беча, Москве, Њујорка афирмисале су црногорску културу и државу Црну Гору.