ИН4С

ИН4С портал

Драма испред седишта ЦИА: Затворене капије, чувари отворили ватру

Инцидент испред седишта ЦИА у Вирџинији изазвао је озбиљну сигурносну узбуну, када је жена упуцана након што је одбила да се заустави на упозорење чувара, преносе амерички медији.

Овај драматичан догађај довео је до привременог затварања капија централног објекта америчке обавештајне службе, а истрага је у току.

Према медијским наводима, жена је пришла главној капији ЦИА и, упркос упозорењима, наставила да се креће према објекту. Због сумње у сигурносну претњу, чувари су употребили ватрено оружје.

Наводи се да је жена одмах пребачена у болницу, где је констатовано да повреде нису опасне по живот.

Идентитет жене још увек није откривен, а мотив њеног понашања остаје нејасан. У међувремену, запосленима је наређено да избегавају главну капију и користе алтернативне руте због „сигурносног инцидента“.

Седиште ЦИА у Ланглију, које запошљава више од 20.000 људи, једно је од најважнијих центара за обавештајне операције у Америци.

Пуцњава се догодило свега неколико сати након што су двојица запослених у израелској амбасади – Јарон Лишински и Сара Милгрим – убијени испред Јеврејског музеја у Вашингтону.

За сада нема доказа да су ова два инцидента међусобно повезана.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *