Драган Бојовић: Станови и банковни рачуни као мјера правде и патриотизма бившег режима
1 min read
Драган Бојовић
Излагање у скупштини: Драган Бојовић, посланик ДФ и потпредсјсдник ДНП
У једном античком спису, гдје се покушава дефинисати шта је правда, један од Сократових сабесједника, Трасимах, тврди да је праведно оно „што користи јачему“. Владар доноси законе и поставља правила у сопствену корист, не у корист народа, те је праведно стога слиједити правила која користе јачем, која користе властодршцу. Ово је став једног иморалисте, дакле човјека који вјерује да су људи по природи лоши, па стога изједначава појам правде са појмом моћи, снаге и личне користи. На жалост, имамо један број људи у Црној Гори који на овај начин тумаче правду и правичност. Чујемо то често и на конференцијама за штампу ДПС-а. Праведно је што су они добијали и дијелили станове једни другима, праведно је што су доносили чак и таква законска рјешења како би остваривали личну корист, праведно је што су крчмили добра Црне Горе, праведно је, по њиховом мишљењу, јер су они патриоте и њима то припада, јер су они држали власт и моћ.
Имамо још једно, радикалније и пардоксалније тумачење правде у античким списима, а по коме други сабесједник Сократов, Глаукон, тврди како се људи представљају праведним само зато што се плаше да ће бити кажњени због своје неправде. Ако би човјек пак, на неки мистичан начин, могао себе да учини невидљивим, ако би поуздано знао да ће у свом поступању проћи непримијећемо и некажњено, онда би засигурно био неправедан. На жалост, бивши режим је дуго био невидљив за правосудне органе, зато их није ни било брига да ли су праведни или неправедни, да ли народ види или не види све њихове афере, сво њихово пустошење и распродају Црне Горе. Кажем, све то није било видљиво за правосудне органе и некако је углавном још увијек остало невидљиво за добар дио правосуђа. Нешто се ради на нивоу Специјалног тужилаштва, али када видим ову најновију пресуду којом се ослобађа изгредник који је атаковао на Милана Кнежевића, нијесам оптимиста да ће се правосудне институције још дуго година ослободити овог ДПС коруптивног механизма који је заробио и правосуђе и читаву Црну Гору.
Ти, дакле, и такви тзв. „стамбеноквадратни патриоте”, данас оптужује Демократски фронт за издају, и организују ботове и разне уличне провокаторе да пријете смрћу и насрћу на Милана Кнежевића и остале посланике Демократског фронта. Те вајне патриоте, који су Црну Гору раскрчмили и опустошили, цртају мету и Милану Кнежевићу и свима нама из ДФ-а. Свакакве скаредности и пријетње свакодневно излазе на друштвеним мрежама против лидера и посланика ДФ-а.
Али, све им је узалуд. Демократски фронт и Демократска народна партија се никада нијесу бојали. То смо доказали свих ових година, и нећемо устукнути ни за милиметар од борбе за истину, од борбе за суштинску правду, од борбе за оно што је у антици названо успостављањем хармоније и реда у држави и у души сваког грађанина. Да се успостави ред, да свако ради свој посао, да и правосуђе ради свој посао на неселективан и непристрасан начин, да се искорјењује корупција на свим нивоима. То је правда. За то се бори Демократски фронт, и то је једини истински патриотизам.
Голда Меир, једна од бивших премијерки Израела, давно је навела да ако желите добро својој земљи, ако желите да изградите своју земљу, ако желите да ваши синови и кћери остану и не лутају „трбухом за крухом“ по свијету, онда морате да урадите једну веома важну ствар: морате корупцију да изједначите са издајом, а корумпиране властодршце са издајницима, до седме генерације! Тако каже Меир, а на томе инсистира и Демократски фронт, дакле на одлучној и бескомпромисној борби против корупције. Зато смо и мете. Али се ова борба мора довести до краја. Црна Гора се мора ослободити загрљаја корупције и организованог криминала, ако хоћемо да је спасимо, ако хоћемо да наша дјеца остану овдје, да граде Црну Гору, ако хоћемо да наша дјеца и ова земља имају будућност.
Samo ilustracija svih članova i komisije što su oštetili državu
Sve na naplatu kao i oduzimanje imovine i bankovne racune
Уважени господине Бојовићу!
Крените у разоткривање тешких,криминалних злоупотреба у јавним набавкама.
Од комисија за јавне набавке,посебно од комисије за контролу у поступцима јавних набавки!Ту је легло криминала и корупције,изузев ријетких чланова комисије.
500.000.000€ годишње прође кроз систем јавних набавки које ми грађани плаћамо.
Анализирајте имовно стање појединих чланова тих комисија?
Анализирајте са ким су повезани поједини чланови тих комисија?
Анализирајте које компаније стално добијају велике тендере????
Кад се ту отвори ПАНДОРИНА КУТИЈА народ че имати шта да чује и шта да види….!