ИН4С

ИН4С портал

Др Тиодоровић: Ситуација је неповољна, не побољшава се

1 min read
Према његовим речима, врше се озбиљна испитивања вакцинације код деце

Др Бранислав Тиодоровић

Епидемиолог и члан Кризног штаба Бранислав Тиодоровић оценио је да се епидемиолошка ситуација у Србији не побољшава динамиком коју су очекивали.

-Из ванредне (ситуације) смо прошли у неповољну, која је једна нијанса. То не важи за целу земљу, као у Новом Пазару и око Новог Пазара. Имамо једно значајно смањење позитивних дијагностиковања нових случајева. Може се рећи да имамо мало смањење броја првих прегледа и да постоји смањење броја примљених у болнице. Још имамо високу цифру оних који фатално заврше– изјавио је Тиодоровић.

Он је, гостујући у Дневнику РТС-а, истакао да је најважније контролисати радно активно становништво.
Указао је и на случајеве деце која су у озбиљној ситуацији.

-Подаци говоре да су они под контролом, али да су у тешкој ситуацији. Ако се каже да су нека деца у Крагујевцу, Нишу, Београду на респиратору, онда то говори о њиховом стању-навео је Тиодоровић.

На питање шта зна о стању четворогодишњег дечака који је на респиратору у Нишу и бебе у Крагујевцу, Тиодоровић наводи да не зна ништа ново, сем да се педијатри боре за њихов живот.

-Ради се у оба случаја о стеченом обољењу. Та деца која имају предиспозиције, на њих се мора посебно пазити, а њихови родитељи треба да размишљају о томе да им се не донесе вирус и не направи још већи проблем него што га имају- казао је Тиодоровић.

Према његовим речима, врше се озбиљна испитивања вакцинације код деце.

-Млађи од 18, односно 16 година не могу да се вакцинишу, а врло је важно заштитити их. Присутна су велика испитивања — ‘Фајзер’ ради то са децом од 7 до 15 година и можда ће до краја године да се постави да деца могу да приме ту вакцину. Такву ситуацију смо имали са грипом, додуше истраживање је много дуже трајало. Али, се са узраста од 15 спустило на седам година, па се сада зна да против грипа са предлогом педијатра могу да се вакцинишу и деца изнад шест месеци– рекао је Тиодоровић.

Извор: Новости

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

2 thoughts on “Др Тиодоровић: Ситуација је неповољна, не побољшава се

  1. Тиодоровићу, престани да лупеташ више и плашиш народ око себе по рецепту Фаућија и Гејца…не слушају те ни људи око тебе а камоли неки шири аудиторију

    8
    2
    1. Професоре драги, изгледа да Ви „не знате“ свој посао?!Али, не брините,ту су овај бахати Душан и мултизнајући Весић. Они ће излијечити српски народ. Поздрав уваженом професору.

      4
      5

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *