Donijeta giljotina pred zgradu ukrajinske Skupštine!
1 min read
Majke i žene vojnika iz nacionalne garde su opet izašle na ulice Kijev sa zahtjevima da se njihovi sinovi vrate iz borbene zone.
Ovog puta su se kod zgrade ukrajinskog parlamenta skupili rođaci boraca 51. volinske brigade nacionalne garde. Majke vojnika traže susret sa Petrom Porošenkom, a takođe i da se raspusti rukovodstvo Generalštaba. Da bi pokazali ozbiljnost svoih namjera, aktivisti su kod zgrade Rade doneli giljotinu.
Protestantima su se pridružili aktivisti partije „Sloboda“. Oni podržavaju majke vojnika u odluci da se izvrši promjena sastava Generalštaba, a takođe se zalažu za donošenje zakona o lustraciji. Očeku je se da parlament danas iznese na glasanje zakon „O čišćenju vlasti“, čije usvajanje očekuju protestanti.
Zgradu Vrhovne rade čuva kordon policije i nacionalne garde, a ima ih oko sto. Takođe, sa strane Marinskovog parka stoje 4 autobusa paravojnih formacija.
Rođaci boraca iz Nacionale garde već 3 puta dolaze na miting. 26. i 27. avgusta u Kijevu su bile velike protestne akcije. Kako je izvjestio LifeNews, protestanti su se sakupljali kod administracije Porošenka i zidova Generalštaba.