ИН4С

ИН4С портал

Додјела награда за књижевност УКЦГ и Књижевне задруге Српског народног вијећа

У четвртак, 16. јула, у просторијама УКЦГ и Књижевне задруге Српског народног вијећа, у 11 часова, биће додијељена признања најбољим ауторима за рукописне књиге године, за поезију и прозу, у категорији афирмисаних стваралаца, као и младих пјесника и прозних писаца.

УКЦГ, лого

У четвртак, 16. јула, у просторијама УКЦГ и Књижевне задруге Српског народног вијећа, у 11 часова, биће додијељена признања најбољим ауторима за рукописне књиге године, за поезију и прозу, у категорији афирмисаних стваралаца, као и младих пјесника и прозних писаца.

У име Жирија УКЦГ и Књижевне заједнице СНВ образложење ће саопштити предсједник Жирија, проф. др Драган Копривица, а признања додијелити предсједник УКЦГ, књижевник Новица Ђурић, и директор Књижевне задруге СНВ, др Момчило Вуксановић.

На овогодишњи Конкурс УКЦГ и Књижевне заједнице СНВ јавио се велики број стваралаца, а Жири, у саставу, проф. др Драган Копривица, Перивоје Поповић и мр Александар Ћуковић, као најбоље оцијенио рукописну збирку поезије “Отворених очију” Војислава Караџића из Никшића, роман “Књига заблуда и илузија” Тодора Живаљевића Величког из Подгорице, и рукописе младих аутора: пјесничку збирку Маријане Маје Бабовић из Подгорице, “Игре ћутања”, збирку поезије Васка Шћекића из Берана, “Поезија о љубави и животу” и збирку приповиједака “Тамни вилајет” Ивана Грбовића из Пљеваља.

Награђенима ће бити додијељене плакете и новија издања књига УКЦГ, рукописи ће бити штампани и промовисани, а књиге ће се појавити на сљедећем Сајму књига у Београду.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Додјела награда за књижевност УКЦГ и Књижевне задруге Српског народног вијећа

  1. ЧЕСТИТАМ ЧЕСТИТИМА – УДРУЖЕЊЕ КЊИЖЕВНИКА ЦРНЕ ГОРЕ ЈЕ СТВАРНО ПОНОВО ИСТИНСКИ ОЖИВЈЕЛО – КО ТО КАЖЕ ДА НЕМА ВАСКРЕСЕЊА !?

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *