Додик: Суд и Тужилаштво БиХ неуставна категорија

Милорад Додик (Фото: РТРС)
Српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик рекао је да су Суд и Тужилаштво БиХ неуставна категорија, те да као такви не постоје у Уставу.
Додик, који је данас дао изјаву у Тужилаштву БиХ у вези куповине виле на Дедињу у Београду, негирао је све наводе који су изнесени у Тужилаштву, наводећи да му је предочено нешто што се десило прије 17 година са потпуно погрешном премисом.
Он је навео да је позван у Тужилаштво БиХ у вези са кредитом некретнине у Београду, те објаснио како је њему учињена штета јер је отварањем истраге против људи из Павловић банке прекинут уговор о закупу. То је, каже, исплаћивао из плате и од продаје друге двије некретнине.
Додик је истакао да нема ништа спорно у куповини поменуте виле, додајући да је у питању лажна инкриминација и политички процес против њега од стране Тужилаштва БиХ, под, како је рекао, директним упливом и подршком страних амбасада, првенствено британске Амбасаде у БиХ.
Додик је нагласио да се против њега и његове породице годинама води хајка, те да као јавна личност има обавезу да трпи критике, али не и лажи.
Он је рекао да је правосуђе у БиХ потпуно политички инструментализовано, преноси РТРС.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Prvo tražili od Republike Srpske da preda ovlaštenja centralnoj vlasti da bi mogli da prime BiH u EU.
25 godina kasnije, nismo primljeni nego ta centralna vlast hoće da nam oduzme šume i poljoorivredno zemlhište (gde bi smo pali ispod 49% po Dejtonu) .
A Federacija da zadrzi svoje (slogan: tuđe hoćemo, svoje ne damo). E neće da može, dosta je bilo.
Možda i hoćemo secesiju, videćemo još, a zavisi iod Kosova
Још мало Милораде после овласти Кадирова да он преговара и да се коначно сви проблеми реше.