IN4S

IN4S portal

Dodik: Srpska ne menja stav u vezi sa uvođenjem sankcija Rusiji

1 min read

Dodik, Foto: RTRS

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik ponovio je, tokom sastanka u Banjaluci sa ruskim ambasadorom u BiH Igorom Kalabuhovim, da Srpska ne menja svoj stav u vezi sa uvođenjem sankcija Rusiji i da se u tom okviru mora uvažavati njena ustavna pozicija.

Dodik je informisao ambasadora Ruske Federacije o svim važnim pitanjima za Republiku Srpsku, o razvojnim projektima, ali i političkim stavovima institucija Srpske.

Ambasadora Kalabuhova Dodik je upoznao sa pokušajem otimanja imovine Republici Srpskoj, naglasivši da je to pitanje rešeno Dejtonskim sporazumom i da imovina pripada entitetima.

Tokom sastanka, bilo je reči i o drugim aktuelnim temama u Republici Srpskoj, BiH i regionu, saopštila je pres služba predsednika Republike Srpske.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Dodik: Srpska ne menja stav u vezi sa uvođenjem sankcija Rusiji

  1. Republika Srpska je primer kako svi Srbi treba da se ophode prema okupatoru kaže:

    U Republici Srpskoj narod je mnogo stradao pa je i njihov odnos prema stranim hegemonima (jednostavan primer hegemona jeste uticaj SAD-a kao svetske sile, koja kontroliše ostale države na jedan imperijalistički način) kristalno jasan.
    U Srbiji je bilo manje stradanja pa peta i sesta kolona (otvoreni i pritajeni izdajnici) kolo vode.
    Srbima su najveci neprijatelji “mangupi iz nasih redova” koji izdaju svoj narod za pare, a njih ima podosta.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *