IN4S

IN4S portal

Dodik poručio: Nema te cijene koju smo spremni da platimo zbog priče o NATO!

1 min read
Nismo podanici, već izborni pobjednici, i nema te cijene koju smo spremni da platimo, zbog priče u vezi NATO-a, da bi se formirao Savjet ministara, izjavio je srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik
Dodik

Milorad Dodik

Nismo podanici, već izborni pobjednici, i nema te cijene koju smo spremni da platimo, zbog priče u vezi NATO-a, da bi se formirao Savjet ministara, izjavio je srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik za RTRS.

Dodik je poručio da je spreman na razgovor, ukoliko žele formiranje vlasti bez uslovljavanja. Njegov stav dobio je podršku dijela stručne i političke javnosti!

On je naglasio da nije kontaktirao ni sa Čovićem i Izetbegovićem o eventualnom nastavku razgovora, jer na tome više ne želi da insisitira.

– Mislim da je jedini izlaz da se formira vlast ako to hoće. Ja na tome više neću insistirati, niti imam namjeru da razgovaram o uslovima koji se stalno izmišljaju. Dakle, bezuslovno. Možemo samo razgovarati o terminu, danu i da dođu poslanici da glasaju – rekao je Dodik.

On je podsjetio da su Amerikanci srušili sporazum, iako su i Evropa, a i turski predsjedik rekli da se formira vlast bez uslovljavanja NATO-om. Smatra da je cijelu priču o izboru predsjedavajućeg Savjeta ministara sabotirao Željko Komšić kalkulišući sa ANP-om.

– Samo ću reći da nema cijene da kalkulišemo s tom pričom o NATO, pa ni za formiranje Savjeta ministara, koju smo spremni da platimo – istakao je Dodik.

Dodik je za RTRS rekao da BiH sada plaća cijenu međunarodnog intervencionizma, i dodao da je to jedan od razloga neformiranja vlasti na nivou BiH.

BiH nije trebala ni da postoji i greška je nastupila 1995. godine i sve godine do sada nam to pokazuju – rekao Dodik i istakao da je BiH neželjena od strane dva konstitutivna naroda.

– Mnogi su se tu upleli. Prije svega visoki predstavnici koji su intervenisali u procedure vezane za sastav Savjeta ministara, koji je ranije imao tri ministarstva. A po Ustavu i danas ima tri ministarstva – naglasio je Dodik.

Izvor: RTRS

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Dodik poručio: Nema te cijene koju smo spremni da platimo zbog priče o NATO!

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *