Ђуровић: Иницијатива за смјену Мандића покушај да опозиција на мала врата уђе у власт
1 min read
Дејан Ђуровић Фото: Принтскрин
Шеф посланичког клуба НСД-а Дејан Ђуровић казао је да иницијатива опозиције за смјену предсједника Скупштине Андрије Мандића маневар у циљу дестабилизације парламента и онда покушаја да опозиција на мала врата уђе у власт. То се, каже, неће десити, јер разлога за Мандићев опозив нема.
Како је казао Ђуровић у емисији „Линк“, опозиција не може да се навикне на свој опозициони статус и оваквим маневрима покушава да дестабилизује власт и да уђу на мала врата у власт. И ово ће као као и ранији покушаји бити један од неуспјеха. Најављивали су прије избора повратак у Никшићу, Беранама, Подгорици и Херцег Новом, али то се није десило.
„Њихови изборни резултати не дају за право да освајају власт изборном вољом народа и покушавају на овај начин да се угурају у власт пошто пото, па и преко неких неслагања у парламентарној већини. Тражење смјене предсједника Мандића је покушај дестабилизације парламента, али он је и раније био фактор стабилности и показао је максимални демократски искорак. Очигледно је цијенио оно што је он доживљавао док је био опозицонар, па се није понашао на исти начин и био је максимално попустљив“, наглашава Ђуровић.
Додаје да разлози за његову смјену не постоје, јер је Скупштина радила најквалитетније у односу на 20-так година уназад. Усвојено је око 100 закона и више се урадило за годину и по, него претходници у посљедње четири.
Каже да иза овог опозива првенствено стоји партија на чијем кормилу је почасни предсједник Мило Ђукановић, па неко ко је 30 година под патронатом своје партије држао читаву државу и из чега је изашла корупција и криминал и показао се као апсолутиста, желио би да буде дио власти, али то више не може у Црној Гори која је осјетила слободу и живи је већ пет година.
Коментаришући Споразум са УАЕ Ђуровић је појаснио да изјава европских представника није добро схваћена јер они нијесу противни споразуму већ само указују на опрез у будућности приликом реализације конкретних питања, тако да и не очекује промјену у гласању у парламенту.
„Ми смо гласали за оно што је у том кровном узговору, а за тај други сегментални који се тиче туризма и некретнина. Не треба потцјењивати посланике да су гласали напамет, сигуран сам да ће однос снага и данас бити исти, јер је 50 одсто за уговор и 10 против, тако да значајно већи број посланика оцјењује позитивним споразум“, нагласио је Ђуровић.