ИН4С

ИН4С портал

Ђоковић: Један од најбољих мечева ове године

фото: Дарко Војиновић/АП

Српски тенисер Новак Ђоковић изјавио је да је данас против Андреја Рубљова одиграо један од најбољих мечева ове године.

Ђоковић је обезбедио полуфинале завршног мастерса у Торину, пошто је победио Рубљова 6:4, 6:1. Српски тенисер је у првом колу био бољи од Стефаноса Циципаса, такође, 2:0 у сетовима.

„Играо сам добро, то је био један од најбољих мечева у години. Андреј је тежак противник, пронашао сам праве одлуке у правим тренуцима. Играли смо много дугих релија, направио сам сјајан ритерн на сет лопти. Мало је пао енергетски у другом сету, моментум је био на мојој страни. Све у свему, невероватна партија данас”, рекао је Ђоковић по завршетку меча, јавља Танјуг.

Ђоковић ће у петак играти против Руса Данила Медведева последњи меч у групи, али ће Србин играти у полуфиналу без обзира на исход овог меча.

„Драго ми је да сам прошао. Притисак за победом је увек присутан. Изаћи ћу са надом да могу да победим Медведева. Биће сјајна битка. Пробаћу да ударам лоптицу добро. Иако сам обезбедио полуфинале, фокус је на сваком мечу”, рекао је Ђоковић.

У другом мечу другог кола „Црвене групе” вечерас ће играти Медведев и Циципас.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *