Ђељошај поручио Главном граду: Преузимамо сва предузећа или ниједно
1 min read
Ник Ђељошај
Општина Тузи изричита је да неће преузети Културно – информативни центар Малесија иако на томе инсистира Главни град већ дуже вријеме, пише Дан.
Они су до сада неколико пута слали дописе предсједнику Општине Тузи тражећи да прихвате финансирање из свог буџета. Међутим, они на то не пристају, јер сматрају да могу преузети сва предузећа у пакету или ниједно.
Како је казао Ник Ђељошај, предсједник Општине Тузи, на то не пристају па и када би КИЦ Малесија привремено био ван функције од 1. јануара.
“Ниједну институцију појединачно нећемо преузети, само у пакету све са коначним договором. Дакле, КИЦ Малесија, пијаца, водовод, комуналне услуге ће прећи у нашу надлежност у пакету све заједно или ниједна. То је прича која више није коректна и нећу да дискутујем. Да преузмемо трошкове као што има КИЦ Малесија и комуналне услуге, али не и приходе које имају пијаца и водовод? Може, само све заједно. Друго неће моћи па и по цијену тога да институција привремено буде ван функције од 1. јануара. До 1. јануара је на буџету Главног града”, казао је Ђељошај.
Предсједник Општине Тузи казао је да радници КИЦ-а Малесија нијесу његова надлежност.
“Та инситуција културе није наше овлашћење. КИЦ је јавна установа чији је оснивач Скупштина Главног града. То је исто као и пијаца, водовод, комуналне услуге… Када Скупштина Главног града пренесе власништво на нашу Општину свих предузећана са наше територије све ћемо преузети”, рекао је Ник Ђељошај.
У КИЦ-у Малесија тренутно је запослено 13 извршилаца. Од тог броја пет извршилаца је са високом и осам са средњом школом.
Директор Културно-информативног центра Малесија Ајрудин Аџовић каже да су у току преговори о диобном билансу између Општине Тузи и Главног града.
“Надамо се да ћемо и ми бити предмет тог диобног биланса. Чекамо исход преговора. Наша институција је захтјев за буџет, за 2020. годину, доставила у року надлежном секретаријату Главног града и Општини Тузи. Сада смо на чекању. Да смо у могућности убрзали би те преговоре, али то није до нас. Надамо се да ће се преговори брзо завршити поготово због судбине ове установе и запослених”, наводи Аџовић.
Истиче да су запослени у овој културној установи забринути и да им није свеједно, јер се плаше да ће остати без посла.
“Све што је било до нас ми смо предузели и још прије мејсец дана смо се обратили и Главном граду и Општини Тузи. Остало нам је само да чекамо. Штета би било прије свега због радника да се КИЦ Малесија затвори макар и на кратко, а и технички је опремљен за одржавање многих захтјевних активности јер је наш оснивач озбиљно улагао у опрему. Само задњих четири године у техничку опремљеност уложено је око 70.000 еура”, каже Ајрудин Аџовић, директор Културно-информативног центра Малесија.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


kako poručio . Đeljošaj je postavio račun glavnom gradu- vrijeme je da platite
Fino se razgranici ste . Da ima ljudi u glavnom gradu a i u drzavi to je trebalo prije postanka opstine zavsiti. Da se zna na cemu ste.
Ovako dali ste im opstinu da bi vi ostali na vlasti, pa vas sad ucjenjuju. I neka su. Vama samo tako treba
Čovjek ima potpuno pravo, polako, ali sigurno gradi infrastrukturu „velike Albanije“.
Види се из авиона да се човјеку лијепо јебе за смјену Ивице Станковића.Како то да му је сопствени народ ,његова права и положај пречи од поправљања НДЦГ?
Ђе то има,је ли овај човјек у (грађанску ) свијест?
Кад је човјек вриједан и радан.
Више учини он за 2 мјесеца, ни сва црногорска опозиција за 30 година.
Ник неће да живи у творевини гдје се клањају једном човјеку, гдје му лижу гузицу, гдје не знају ко су, гдје се продају за мало или мало више новца, гдје издају своје претке, гдје се не отварају фабрике, нити има производње, гдје је шверц главна економска грана, гдје се кукавице бусају у прса, гдје се живи од лажи и гдје се ништа вриједно не ствара. Срби из „опозиције“ замолите Ника да вас едукује. Кад 5% ради како треба за час посла у овој покраденој средини крене својим путем.
35% Срба( православаца, који имају коријене) очекује од Монтенегрина да промијене свијест (немогуће- зацементирана), прича у празно и дочекаће крај са Монтенегринима у опустошеним, окрњеном Монтенегру.
Razlika u tome sto Crnogorci i Srbi u Crnoj Gori su jedan isti srpski narod, voljeli mi i oni ili ne.
Kao sto muslimanke i ustaskinje masovno dolaze na koncerte Cece Raznatovica, jednostavno vuku geni i to nema politike niti trikova koji to moze sprijeciti.
Kad bismo mi prvo trijebili gubu iz torine, bicemo slozni kao Albanci.
Били,више нису.
Ако ти је није тешко пођи на Цетиње па им натенане објасни тезу о истом народу.Послије дођи да нам испричаш како су те дочекали и ,још важније,како су те испратили.
Anonimni, da ja dodjem na Cetinje i dam 50eur svakom stanovniku svi bi bili ultra Srbi. Ne gledaj stvari povrsno i nauci razliku izmedju politike i narodnosti.