Димни сигнали за конклаву спремни: Ватикан поставио димњак на Сикстинску капелу

Ројтерс
Папини димни сигнали су спремни. Ватикански радници су у петак поставили димњак на кров Сикстинске капеле, који ће се користити за спаљивање гласачких листића током конклаве која ће изабрати насљедника папе Фрања.
Тајни састанак почиње 7. маја, а изоловани кардинали користиће димњак како би вањском свијету јавили да ли су изабрали новог поглавара Католичке цркве, која броји 1,4 милијарде вјерника, пише агенција Ројтерс.
Црни дим означава да одлука није донесена, док бијели дим објављује да је изабран 267. папа.
Радници су причврстили цијев боје рђе изнад кровних цријепова Сикстинске капеле из 15. вијека, познате по фрескама Микеланђела.
Димњак је јасно видљив са оближњег Трга Светог Петра, гдје се очекују хиљаде људи током трајања конклаве, како би пратили напредак тајног гласања.
Фрањо, који је преминуо 21. априла, био је папа од 2013. године и први понтиф из Америка. Очекује се да ће око 133 кардинала гласати о његовом насљеднику, од којих је отприлике 80 одсто именовао управо Фрања.
Посљедње двије конклаве, одржане 2005. и 2013. године, завршене су до краја другог дана гласања.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Каква фарса глобалне секте!!!Глуме избор папе,а у ствари потурају по наредби циониста папу наивним верницима.