Дилери ,,село марихуане“ бранили минобацачем и митраљезима од 500 полицајаца
1 min read
Чланови банде употребили су пред зору гранате, минобацаче и митраљезе против стотина полицајаца који су покушали да уђу у познато албанско село Лазарат током акције сузбијања производјње наркотика, али нико није повријеђен, саопштила је данас полиција.
У саопштењу се наводи да је 500 наоружаних полицијаца, укључујући специјалне јединице полиције, током ноћи опколило село пошто је одбијен први покушај упада у села током викенда када је један сељанин повријеђен. Нико није повријеђен у најновијем покушају уласка у село, а албанска полиција је саопштила да ће наставити обрачун са произвођачима наркотика и ,,ослободи Лазарат од криминалаца„, преноси Танјуг.
Лазарат је село у региону Ђирокастро на југу Албаније и његовим становницима је узгајање марихуане најважнија привредна дјелатност.
То албанско село носи епитет ,,фабрике за марихуану“ са годишњом производњом од око 900 тона канабиса и годишњим ,,извозом“ наркотика у тржишној вриједности од 4,5 милијарди евра, што је половина БДП те балканске земље, наводи америчка агенција.
Килограм канабис сативе-зељасте биљке из породице канабис, купљен на велико у овом селу, кошта просјечно око 350 еура по килограму, мада се уз ,,допунску таксу“, нарко-шверцерима продају по 500 еура за килограм на лицу мјеста. Велике организоване групе, које располажу чамце и камионе, шверцују ту дрогу, најчешће морским путем у Грчку гдје она достиже цијену од око 800 еура за килограм да би се, у просјеку, у западним земљама на мало продавала за пет еура за грам – што је 5.000 еура за килограм.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Чуо сам од Мура Пушија да је ове сељаке што гаје канабис наоружао НАТО послије приступања Албаније томе савезу 2009. године. А овај обрачун 500 специјалаца са сељацима без повријеђених, уз употребу читавог арсенала оружја, свједочи да је то била само НАТО вјежба.
Сад ми је јасно на шта је мислио министар пољопривредни Ивановић кад је реако да ће чланство у НАТО поспјешити пољопривреду.