ИН4С

ИН4С портал

ДФ: Шовиниста Момчило Радуловић, умјесто корупције, би да искоријени православце

1 min read
"Сличан вокабулар видјећемо у наступима других из режима, од министара, режимских аналитичара до идеолога ове дукљанске хистерије. То су свакако узалудни и очајнички покушаји, јер нико не може зауставити народ у одбрани светиња.".

Момчило Радуловић; фото: standard.co.me

ДФ оцјењује да је предсједник Савјета АСК, Момчило Радуловић, апсолутно недостојан функције коју обавља, након његових скандалозних шовинистичких изјава и отвореног излива вјерске и националне мржње и нетрпељивости према већини грађана Црне Горе.

Наиме, Радуловић, који је и лидер неког „Европског покрета“, је, између осталог, људе који учествују у литијама прогласио ратним злочинцима, а литије су за њега „покушај да се у животу одржи идеологија која је палила по свим земљама бивше Југославије, а у великој мјери остала некажњена“.

„И када неко такав, ко је отворени непријатељ више од половине грађана Црбе Горе, стоји на челу тијела које би требало да се бори против корупције, онда је јасно да те борбе нема у једном криминалном систему, а да је искључиви циљ режима наставак дискриминације и асимилације српског народа и православних вјерника.

Наравно, овакве изјаве су директно на фону актуелне антиправославне политике коју води његов газда Мило Ђукановић, и иступ Радуловића је већ устаљена екстремистичка реторика државног апарата, која је договорена у врху режима не би ли се грађани застрашили и спријечиле величанствене литије.

Сличан вокабулар видјећемо у наступима других из режима, од министара, режимских аналитичара до идеолога ове дукљанске хистерије. То су свакако узалудни и очајнички покушаји, јер нико не може зауставити народ у одбрани светиња.

Оно што је саопштио Радуловић у свакој демократској држави било би одмах законски санкционисано, али у Ђукановићевој диктатури овакви напади мржње и бијеса према СПЦ и православним вјерницима једино могу бити награђени. Зато и не очекујемо да надлежни у АСК покрену питање његове одговорности, јер се ради о истим послушницима попут Радуловића.

Углавном, и овај скандалозни иступ остаће забиљежен као случај бешчашћа и примјер како се једна власт брутално обрачунавала са својим народом, традицијом и прецима.“, закључили су из ДФ-а.

Прочитајте још:

Мандић: Мило би да порази руку Св. Јована Крститеља

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

22 thoughts on “ДФ: Шовиниста Момчило Радуловић, умјесто корупције, би да искоријени православце

  1. Ko ovome nadje vrat dobije Službinu dnevnicu od 14 €.
    Mašnu može da veže samo oko kolena.
    A kada bi bio osudjen na smrt vešanjem ,jedino bi mogao biti obešen ispod miški.
    Ovaj Znojni Kljunati bi mogao sve ove svoje saradnike da popakuje u formalin i da ih odnese na medicimski fakultet, što bi studenti putovali po svetu da traže ovakve relikte kada mogu da ih proučavaju na jedinstvenoj lokaciji u Podgorici.

    22
    1
  2. За Момчила је већ касно , али имам савет за младе у ДПС-у да се случајно не упуштају у нешто слично. Све се снима и скупља се документација већ годинама, а сарадња са окупатором и велеиздаја земље су најтежа кривична дела и ту неће бити милости.

    49
    1
    1. Samo crni citap i mastilo. Sve belezite imena prezimena i pocinjene zlocine. Ceka ih narodni sud a ovakvima prascima i preki sud.

  3. Bio je asistent jednom mom profesoru na fakultetu ,dosao valjda preko debele veze ovaj kad ga je provalio da veze s vezom nema ispratio ga ,nismo ga više gledali, sve u svemu teško gov.. i splačina od čoeka

    50
    1
    1. Kakvi sve tipovi postoje u nasem narodu,ali srecom u malom si broju. Zna li on da psuje svoju majku i oca svojom pricom,psije svoje pretke sto je pravoslavac. Definitivno smo ipali u zonu sumraka.

      46
      1
  4. Momcilo je jedna svi.ja, kao dijete lastike igrao sa djevojcicama. Gimnaziju jedva zavrsio, nekakvu Visu skolu u Beogradu kupio i onda se uvalio u ”humanitarce” dje je krao sto je mogao. I sad ta svi.ja prica o zlocincima i prosipa pamet. E propalo se, ovakav im je sav kadar.

    92
    1
    1. Igrao lastiša? Hahaha. Pr.sac obični korumpirani. Sve što je postigao je zahvaljujući tastu, bivšem direktoru aerodroma cg.

      63
      1
      1. ja ne kapiram te djevojke koje mogu da se udaju za ovakvog tipa . Evo zasto : zato sto je ovo najveci pjanac bio u svoje pero . Padao je po Grinicu i Buda Baru pjan , sav ispovracan . Znaci notorni alhos je coek bio , sad ne znam . Em je bio toliko odbojan djevojkama jer im je uvijek prilazio pjan nagrdjen i sav balav .
        A sad kad bolje pogledam , sav takav ili slican kadar je sada kadar vladajuce partije . Mislim oduvijek je toga bilo jer su zaposljavali i „kuso i repato“ i tako u sistem infiltrirali ne samo glupe ljude kojim obiliju vec i klosare i one koji su svasta radili . Zato je sada ovaj sistem prepun „gliba“ da bi godinama trebalo da se cisti . Jednostavno mi se gadi na sve .

        31
        1
      1. Кад је већ сигуран у своје ријечи зашто се ти ратни злочинци који су како каже ова замлата у великој мјери некажњени(његов“демократски“режим)не процесуирају када знамо да ти назови ратни злочини не застарјевају!

    1. KO JE OVO, VIDI KAKO JE NADEBLJAN. DA LI IMAŠ JADO OGLEDALO VIDI NA ŠTA LIČIŠ. TI NIJESI ZA TU FUNKCIJU, TI SI OBIČNA ULIZICA KOJA NE MOŽE NI PUTAR DA BUDE, KUĆI BRZO

      40
      2

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *