ДФ Будва: Није вријеме за фотографисање већ за хитну институционалну акцију
1 min read
Фото: РТВ Будва
Демократски фронт Будва у потпуности подржава просветне раднике који протествују ради остваривања својих стамбених права и апелује на све надлежне државне органе да под хитно предузму конкретне потезе како би се коначно уселили у своје станове. Сматрамо да је крајње вријеме да надлежне државне институције са декларативне подршке пређу у конкретну акцију.
Већ је пети дан штрајка а не видимо да су државне институције предузеле било шта да се овај недопустиви проблем ријеши. Такође видимо да су се многе политичке партије и појединци огласили у сврху маркетинга са подршком просветарима али да њихови функционери који се налазе на државним функцијама и који су надлежни за овај проблем не чине ништа у циљу рјешавања њиховим проблема, казали су из Демократског фронта Будва
Господо, није довољно доћи у Будву, фотографисати се са наставницима и професорима и послати саопстење у медијима. Потребна је одлучна и хитна акција јер времена за чекање нема. Демократском фронту је итекако добро позната борба путем протеста и шатора јер смо 2015-те испред Скупштине Црне Горе двадесет дана протествовали ради стварања услова за фер и слободне изборе. Такође смо 2020-те године након незаконите смјене власти у Општини Будва више од два мјесеца свакодневно протествовали против политичке корупције и прекрајања изборне воље. Управо због тога, више него било који политички субјект, разумијемо и подржавамо овај вид грађанске борбе за остваривање елементарног људског права а то је решавање питања крова над главом.
Просветни радници у Црној Гори су доведени на просјачки штап и сада неко повећањем цијене стана жели да их додатно опљачка. ДФ пружа пуну подршку да цијена квадрата стана остане на 650 евра и да никакво повећање цијене не долази у обзир јер је незаконито. Такође, апелујемо на све државне органе, а посебно на ЦЕДИС, да под хитно створе услове да се обезбиједи напајање електричном енергијом просветних зграда како би се створили услови за усељење. Општина Будва чини све што је у њеној моћи да помогне просветним радницима па је тако у најкраћем могућем року обезбиједила водоснадвијевање станова и укључила се у посредовање између надлежних институција и преузела чак и ингеренције неких других органа иако није то у обавези, наводе из ДФ Будва
Сарадња између просветних радника и Општине Будва је добар примјер како се грађанима пружа институционална подршка за остваривање њихових права. Од првог до последњег дана ДФ а вјерујемо и Општина Будва ће бити уз просветне раднике. Сматрамо да ових дана нема приоритетнијег питања у Црној Гори због чега још једном апелујемо на све да под хитно, од врха Владе до последњег државног чиновника, сједнемо за сто и ријешимо проблеме наших учитеља, васпитача, наставника, професора и других просветних радника. Осталим политичким субјектима поручујемо да апелују на своје државне функционере да се укључе у решавање а да политичка саопштења оставимо за период после када свако може да изнесе шта је урадио да се овај проблем ријеши.
Није вријеме за фотографисање већ за хитну институционалну акцију. Ваљда је ово тема око које могу да се окупе сви политички актери и све државне институције. Ми вјерујемо да је то наша обавеза и позивамо на удружену акцију почев од премијера Дритана Абазовића, до ресорног министарства и свих других институција. ДФ чврсто стоји уз просветне раднике Будва и ту смо да на сваки начин помогнемо да до почетка школске године наши просветни радници добију свој кров над главом. ДФ Будва позива на коначну акцију по овом питању јер времена за чекање више нема, стоји у саопштењу

Прочитајте ЈОШ: