ИН4С

ИН4С портал

Демократе: Коалиција ДПС – УРА у петак ће предложити кандидата за предсједника Скупштине

1 min read

Демократе, лого

Демократска Црна Гора је саопштила да „су сви изгледи да ће коалициони партнеру ДПС – УРА у петак предложити кандидата за предсједника – предсједницу Скупштине Црне Горе“.

„Након рушења прве демократски изабране Владе и разрјешења предсједника Скупштине, ДПС и њихови нови партнери који су се прије 30. августа клели, давали часну ријеч и обећавали да неће ни у какве комбинације са ДПС-ом, иако у значајној мјери успорени и осујећени да у дјело спроведу издају по моделу “блиц крига”, ипак ће, како смо у сазнању, покушати да заокруже највећу издају Црне Горе, превару њених грађана и безобзирно цијепање и проглашавање неважећим сваког гласачког листића на којем је августа 2020. године био заокружен број једне од три коалиције које су касније твориле већину за промјене, а против ДПС-а. Наиме, сви су изгледи да ће коалициони партнери ДПС – УРА у петак предложити кандидата за предсједника – предсједницу Скупштине Црне Горе. Зато позивамо цијелу Црну Гору да у сриједу масовно дођу на протест преко пута Храма у Подгорици како би овај унапријед склепан издајнички наум спријечили.

Ваљда мислећи како су и грађани, а и ми њихови представници напрасно изгубили памет и елементарну логику, па ће њиховим смијешним триковима и потезима недостојним здравог разума успјети да некако ублаже и сакрију превару, УРА и могуће друге сателитске партије побједнице на претходним парламентарним изборима су преузеле обавезу да не предлажу кандидате за министарске и друге позиције, без сагласности ДПС-а, при чему је ДПС посебно заинтересован за МУП, министарство одбране, министарство финансија, директора АНБ-а, директора Управе полиције и бројне друге позиције унутар саме државне управе“, саопштиле су Демократе.

Истичу да су да је „масовни одзив грађана на протесте“ у великој мјери успорио или отежао „извршење безобразних задатака са издајничке агенде састављене у домаћим казинима и мафијашким јазбинама, које су пуне три деценије биле контролне собе свих процеса у држави и региону“.

„Иако покушавају, никад више! Слобода се једном освојила и нема више назад – узалуд сви ови прљави и издајнички науми. Зато, како би спријечили ову велику народну издају позивамо читаву Црну Гору да дође у Подгорицу на протест, који ће се, сада већ традиционално, одржати сјутра, у сриједу, у 18 часова, на булевару преко пута храма Христовог васкрсења“, наводи се у саопштењу Демократе.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *