Danilović: Ako se ne dogovorimo kao pobjednici pomiriće nas strašan poraz

Goran Danilović
„Bilo bi lijepo da može da se počne iznova, da se probudimo i shvatimo da je sve ovo ružan san i da je danas tek 31. avgust. Ipak, ništa od toga. Realnost je da smo se posvađali tokom formiranja vlasti i da go danas ide teško“, kazao je lider Ujedinjene Crne Gore Goran Danilović.
Ozbiljni političari, kaže on, ne gube vrijeme žaleći za propuštenim šansama, ne zlopamte, ne spremaju zasjede iz osvete. Nažalost, mi sve to činimo.
„Poslednji je trenutak da se saberemo i otkočimo procese. Govorim to iz ogromnog iskustva koje imam. Ove jalovo i bezidejno „zezanje“ sa sobom i drugima platiće narod koji je jedva prodisao, ako je uopšte uhvatio vazduh. A, kada građani shvate da ispaštaju ovo lakrdijanje nekima će nam biti tijesno u Crnoj Gori. Pozivam javno da se manemo ružnog političkog folklora, nadgornjavanja, sudaranja na brvnu, vickaste politike i potcjenjivanja zdrave pameti“, navodi Danilović.
On je pozvao Vladu i premijera da uvaže parlamentarnu većinu, da se dogovaraju i vode ovu zemlju bolje od dosadašnjeg jer oni sami to ne mogu.
„Pozivam kolege iz naše većine da se međusobno ne istrebljujemo, da ne ratujemo sa svojim i cijelim svijetom, da dodamo Vladi snagu koja joj nedostaje, da shvatimo da su ovakve prilike rijetke, da se ništa od prije ne broji i da će se tek sada vidjeti ko smo i koliko vrijedimo. Nikada se neće desiti, pa da izlazimo na izbore pet puta godišnje, da pobijedi samo naša politika i naš svijet – uvijek ćemo morati da se dogovaramo sa onima koji su različiti od nas.
Prestanimo sa lakrdijanjem i predstavama za medije.
Ovo nije partija karata nego goli život. Ako ne umijemo da se dogovorimo kao pobjednici pomiriće nas strašan poraz a onda će biti kasno za „ko je kriv„; zaključio je Danilović.
Pročitajte JOŠ:
Katnić pred „izlaznim vratima“: Tužilački zakoni razbijaju monopol i kriminal u tužilaštvu
Danilovic mudar i umjeren kao i uvjek. Ako imaju mozga i ako ne rade u korist Mila i kriminalaca iz DPS, poslusace ga i pomiriti se. Ako nece znacemo ko je vratio drps bandu ponovo na vlas.
Danilovic mudar i umjeren kao i uvjek. Ako imaju mozga i ako ne rade u korist Mila i kriminalaca iz DPS, poslusace ga i pomiriti se. Ako nece znacemo ko je vratio drps bandu ponovo na vlast.
Svaka čast gospodine Daniloviću.
Put ka uspjehu je prastanje
Bog ti zdravlje dao ! Pametan i odmjeren kao uvijek. Svadjama dajemo krila Dps + Sd , pogledajte kako su prosli u Niksicu umjesto da se strmoglave . Svoje clanstvo odrzavaju tako sto stalno pricaju “ ovi iz vlasti se svadjaju , brzo su izbori , mi se vracamo “ . Ne dajte im za ime Boga ! .Molim Meda ,Andriju i Milana da barem 3 dana puste da se odmorimo od njihovih “ trčipiš“ nepromišljenih objava .
Tako je, neka budu dodatna snaga vladi a ne da je napadaju. Nećemo nove izbore dok je još dps tu.
Zdravko je tvrdoglava seljačina, sa jezikom bržim od mozga. Natrčao je na provokaciju i sad se, umjesto poverenja Leposaviću dovodi njegovo poverenje u pitanje. Da li je laž da je isti Zdravko prvo hvalio Leposavića za komentar, a poslije prelomio u mozgu, zašto bi DF trebao podržati smjenu, njima Leposavić ne smeta. Ima sijaset likova, koji su davnih dana morali odletiti. Zdravko, Dritan ili Aleksa, jedan od njih ili svi zajedno su zaštitnici DPS-a!
Df otvoreno rusi vladu i ponbjedu 30 avgusta i sa njima se nece moci jos dugo dosadice Dritanu ucjene i izaci ce iz koalicije a onda na nove izbore dje sadasnji pobjednici i sami vide da su im sanse da opet pobijede isto koliko i da petogodisnjak udje u ring sa Tajsonom u najboljim danima
Šta još piše u Kuriru?
Da neko ko se potpisuje sa zorule moze univerzitetskom profesoru da kaze da je seljacina! Alooo, zorule! Vidjece i profesor ubrzo, a vec je vidio s kim ima posla!
Kultura nam je uvijek bila jaca strana.Po njoj nas prepoznaju.
Jos sam zaboravio da kazem da je gospodja Bosnjak isto tako prije par dana javno rekla da je premijer rekao da je na katolickoj misi za uskrs na kojoj je bio prisutan saznao da mu DF i Ljeposavic ruse vladu i poslije toga je smijenio Ljeposavica.Pa sad ispade da svi lazu a samo on govori i ovo takodje nije demantovao nego se sad prihvatio Knezevica ko mutav.
Ostavi taj internet đavo ti ga popio od jutros ajde vamo da jedeš nešto čuješ li dijete
Interesantno je čitati DF-ovce kako na portalu brane Leposavića zbog slobodno izrečenog mišljenje , a Danilovića zbog istog napadaju.
Grom i pakao…
Izdajničkog premijera i ministre,američke agente maći,i onda pobednici izbora sami da formiraju vladu,koja će raditi kako treba!
Ko su pobjednici izbora Medojević i Božena?
Pobjednici izbora su sve 3koalicijei sve stranke u njima!Premijer i njegove neznalice i neradnici su ubačeno strano tijelo!
A kakvu je Leposavič izjavu dao da li ste uopšte slušali. Nije porekao presudu suda i izrazio je duboko žaljenje za žrtvama ali je iznio svoje mišljenje o pojmu genocida i bio u pravu. Genocid je pojam kada neko želi da fizički uništi jednu populaciju na određenom prostoru. Gospodin Krivokapić je i birao u vladi ministre koji su eksperti i koji misle svojom glavom i imaju svoje ja. Leposavić je naglasio da se odluke međunarodnih sudova moraju poštovati ali da će on to uraditi lično kada se to i nedvosmisleno utvrdi. Zar je nama ovdje sada to bitnije od pozivanja na odgovornost onih koji su opljačkali ovu zemlju. Zar će dići iz zemlje one nesretnike stradale u Srebrenici i svuda drugdje ako ćemo mi reći , strašan zločin ili genocid. Koja je razlika molim vas recite mi za sve stradale.
Sve tačno, ali ne da Dritan i Brisel nego kako Nato kaže. Takva je još matematika u skupštini.
Danilovicu , sve je dobro receno.Nista od posla nema .Kad su Srbi u politici uradili nesto kako treba ? NIKAD . Ni drzavu nismo napravili kad nam je svijet nudio .Opet se nasao neko da pametuje .
DF radi za dps to je 100%
Sve ih je Brisel upleo u svoje viđenje genocida, korupciju, lažne državne udare, prve i druge familje, trice i kučine, i to zajedno i DPS i Ura i DF i njihov vajni SNS. Sve osim Krivokapića ali i Demokrata koji su svo vrijeme mudro ćutali sa strane.
Dobar govor kao i uvijek.Ali mislim da ste sebe precijeniili i od svoje sujete ne znate šta radite.Ovo vam narod neće oprostiti.Nijesmo se borili da bi vi uživali.Dosta je ovom narodu terora.Osvijestite se.Bojim se da će narod ponovo u Litije.Vidite dobro šta vam je činiti.Dosta više uhljebljenih dps-ovaca.
U litije radi izbora i politickih kombinacija/smijena! Ajde da vidim sto bi crkva to podrzala, samo bi se iskompromitovala, a vama ne smeta u pamet, slobodno!
Nece narod nikud vise . Mislite da bi ti drugi bili bolji. Davno je bilo kad sam prvi suzavac primio u Podgorici .Ni na izbore …
Lud bi bio ko bi izaša ponovo. To Brisel i hoće, preko Ura i DF da ogadi narodu sve. Totalna anestezija.
Kakve su mogućnosti opoziva Đukanovića u skupštini CG, umjesto rušenja Krivokapića. Guknite neko.
Evo ja sam konj pa ne poznajem tu problematiku.
Osipam se ovdje kad neki uporno ponavljaju da su samo natovci medjunarodna zajednica sto je vrlo prepoznatljiv rukopis njihovih lizoguz.ca.Koja je to medjunarodna zajednica pravila probleme zbog Ljeposavica osim krnjih natovaca jedina Ljeposaviceva greska je sto je politicarima odgovarao kao expert a ne politicar.Ljeposavic je poslije toga jos jednom objasni i nista nije sporno u njegovoj izjavi osim sto je on vec uradio zakon o tuzilastvu i ugovor o sporazumu SPC i CG e to je najveci problem drpsovcima i toj nekakvoj krezavoj krnjoj medjunarodnoj zajednici jer ako sudstvo proradi morati cemo nove zatvore zidati.
Danilovicu tacno sam znava da ces opet da popustis i da sa tobom nema dogovora.Samo MMM.Nema povlacenja nema predaje.Zivio DF .Zivio Vucic,DOLJE IZDAJNICKA VLADA.
Pa podji u Srbiju kod Vucica da te zaposli. Prva TV tek sad pod DFim a prije izbora pod Milom. Dje je bio Vucic tada? Mtel pun dps kadrova. Dje je Vucus srbe da zaposli?
Lažni car Šćepan Mali sa Andrićevog venca je dobio zabranu ulaska u srpsku Crnu Goru, na Badnji dan prošle godine, upravo od naše svete SPC.
Manite se vi vise DF jer DF vam je sve prepustio pa ovo nema nigdje pobjednicka koalicija nema nikakvog uticaja na vladu premijera koji se ponasa kao stara uvrijedjena mlada.Maja V. mu je juce javno rekla da je bila prisutna i jos je bilo prisutno ljudi kada je rekao da mu dritan i knezevic ruse vladu zbog zakona o pravosudju i nema demanta od njega.Pa svaka budala zna ako sudstvo proradi da drps nestaje i to je sva prica i tu nema odloganja jer kad kolovodje drpsa budu procesuirane za pljacke onda drps nema nikakvu znacajniju ulogu i biti cej minorna partija.
Na tragu si đedo mraze. Istinu je rekao Zdravko. Zato evo još čekamo demanti brata Dritana. Brisel ruši Zdravka i preko Ura.
Zdravko nema hipoteke prošlosti, i u perspektivi nije pogodan za ucjene kao M.Đ. Tako zapad vlada kolonijama.
Kada vide da Ura ne može sama, vraćaju DPS.
Traze od premijera da se pomiri sa Ljeposavicem a oni ga ocima nemogu vidjeti kao i sve ostale koji nijesu njima po volji.
Samo DF. Mnogo mudrovanja
Bravo Gorane! Naslov je pametnome dovoljan.
Svako ko drži do sebe je zgrožen neistinama koje su izrečene na račun Premijera.Još gore su zvučale optužbe o tome da je premijer utekao sa sastanka od istih onih koji su napustili sastanak u ostrogu nakon što je nakon sličnog nepriličnog obraćanja vladika joanikije istom nacrtao par stvari.Bruka je za sve nas što se radi tobože u naše ime.
Ne cujes nas Butros Gali,
Ali mi smo naj*bali.
Naravno ,to je to . Hajmo sad izglasavanje tuzilackih Zakona ,smjena katnica I kriminalce na robiju . Sve drugo je irelevantno u odnosu na to .
Ali filozoforas svaki dan…
Tako je Danilovicu! No to Pipunu ne moze u glavu! On misli da pametnijeg od njega nema, ne u Zeti, no u cijeloj Crnoj Gori! Molim Vas. Ne dajite im podrsku u vidu zajednicke liste u H. Novom. Pustite ih same neka vide koliko vrijede.
Treba reci Zdravinju, da se izvini Leposavicu, nece mu kruna s glave spasti, pa da krenemo dalje u demontazu Milovog ustasko kriminalnog sistema.Eto jednostavnog resenja.
Ovo je drzava , nije kafana .Ovo se ne resava nigdje u svijetu izvinjenjem.
Kako da se izvini ministru koji uporno ponavlja da će opet iste izjave o Srebrenici da daje?
Bio u pravu ne bio, koja vlada će da trpi krize sa međunarodnom zajednicom zbog toga svakih 10 dana, kad Leposaviću padne na pamet da lupeta u skupštini?
A kakvu je Leposavič izjavu dao da li ste uopšte slušali. Nije porekao presudu suda i izrazio je duboko žaljenje za žrtvama ali je iznio svoje mišljenje o pojmu genocida i bio u pravu. Genocid je pojam kada neko želi da fizički uništi jednu populaciju na određenom prostoru. Gospodin Krivokapić je i birao u vladi ministre koji su eksperti i koji misle svojom glavom i imaju svoje ja. Leposavić je naglasio da se odluke međunarodnih sudova moraju poštovati ali da će on to uraditi lično kada se to i nedvosmisleno utvrdi. Zar je nama ovdje sada to bitnije od pozivanja na odgovornost onih koji su opljačkali ovu zemlju. Zar će dići iz zemlje one nesretnike stradale u Srebrenici i svuda drugdje ako ćemo mi reći , strašan zločin ili genocid. Koja je razlika molim vas recite mi za sve stradale.
Kad bi neko to moga i Ura da objasni a ne Zdravku…ali dobro. Istrpjećemo još malo i Dritana, ima četiri mandata.
Vama smeta Zdravko Krivokapić zbog lažnog cara Šćepana Malog koji se lažno poziva na Rusiju iz Beograda, i želi da dođe i zacari i Crnom Gorom. Rečeno mu je na Badnji dan prošle godine da nema šta da traži ođe, ni on ni njegov lažni i crveni vojvoda Šešelj ka što nije nikad nos pomolio ovamo.
Nikad.
Meeni lično ne smeta g. Krivokapić ali mi smetaju njegovi postupci kada jedno reče pa posle poreče. Svejedno mi je ko bi vladao samo da se stanje u državi uredi po mjeri obična čovjeka ako je to ikada ovdje moguće. Mene lično zanima a to sam pitanje i postavio premijeru prije mjesec dana da li običan smrtnik u CG ima pravo na krov nad glavom. Odgovor još dobio nijesam.To je meni krucijalno pitanje jer ih praznih ima 75000. Roditelji su mu čitav život odvajali u stambeni fond i nikada ništa dobili nijesu. Otac pokojni 45g staža profesor a majka u Plantaže isto puni radni staž. Ja imam 51g a supruga mi je greškom doktora preminula prije 3 mjeseca sa 40g i ostala mi dva sina. Jedan sa posebnim potrebama. Krrivokapiću se nigdje ne žuri a moje vrijeme kao i mnogih neumitno teče. O lažnim Šćepanima ne bih jer ih je i previše kod nas i svi se liče. Teško se zakleti da i ovaj što ga je Đed predložio možda nije jedan od njih…. Ko će ga znati…. Pišem u svoje ime i ne zastupam nikog do sebe i svoje djece.
A mora li i njegovoj supruzi Vu Nguen saradnici haškog tribunala i službenici američkog ministarstva odbrane da se izvine, ili samo Leposaviću?
Ko je postavio Leposavića na mjesto ministra. Možda DF ili g.Krivokapić naivni. Nije on na žalost našu naivan nego itekako zna šta radi i koji mu je zadati cilj…. Ko umije da sluša i čita sve mu je jasno. Jedan jedini cilj je bio da se Srpskim glasovima sruši jedna retrogradna vlast ali da ti isti Srbi ne participiraju u značajnoj mjeri u budućoj vlasti i ne pokrivaju značajne resore. Njima trebaju podobni Srbi koji neće puno da se bune i ne talasaju. Zato im DF ne odgovara i niti jedan Srbin koji će imati svoje ja i svoje stavove osim onih koji su proklamovani od značajnih međunarodnih adresa. Znači Srbi u vladi samo kao dekor a Srbi na izborima kao brojke koje ruše svaku vlast koja se previše uživi u zadatu ulogu. DF je proglašen glavnim krivcem jer se bunio protiv bivše vlasti na jedan originalan i direktan način. DF bi bio kriv i da se nije bunio tada. DF je kriv i sada zato što ne želi da prećuti i loše poteze vlasti kojoj daje podršku… Da li je zaista DF kriv za sve ili smo mi malo licemjerni ili nam je pak
pod DPS bilo nekima zaista dobro , malo je reći Amerika…
Brisel je uglavio Leposavića prvo u pravni tim mitropolije kao uslov da pusti Mila niz vodu i dozvoli rušenje Milove i njegove lažne crkve litijama, kao i većinu u vladi što je aminovao Brisel. Znamo njegov porodični bekgraund i koliko je etabliran i profesionalno ostvaren Leposavić bio i prije pada DPS u CG.
Leposavić sada radi svoj posao za Brisel asistirajući Ura protiv Z.K. i uticaja mitropolije. U svemu asistira i zvanični Beograd kao samo još jedan klijent Brisela.
Jedini koji nije Briselov nego direktno Đedov je Krivokapić.