Дамјановић смијењена због притужби међународних партнера – служи се обманама како би сачувала међународне позиције
1 min read
Сања Дамјановић; фото: Драган Мијатовић/ЦдМ
Због незаконитих активности у оквиру бившег министарства науке, због којих ће ускоро бити поднијета кривична пријава против бивше министарке, и због притужби међународних партнера, који су учесници пројекта а жалили су се на њено аутократско понашање, на нетранспарентност и клијентелизам, Министарство просвјете, науке, културе и спорта замијенило је Сању Дамјановић новим представником Црне Горе. Нови члан је редовна професорица Универзитета Црне Горе, проф. др Мара Шћепановић поручили су из министарства, пише Дан.
Из министарства су казали да се Дамјановић служи обманама како би очувала међународне позиције, искористила их лажним представљањем у трци на политичким изборима у Никшићу, истовремено успоравајући и онемогућавајући активности у смјеру напретка пројекта СЕЕИИСТ.
Како су казали, Дамјановић је одговорна за низ пропуста и злоупотребау реализацији пројекта Међународног института за одрживе технологије на простору југоисточне Европе (СЕЕИИСТ). Пројекат се тиче изградње најмодерније болнице за лијечење рака, а реализација је почела прије скоро четири године, мада се до данас не зна када би требало да буде финализован.
Нажалост, бивша министарка Дамјановић наставља да се противправно и самовољно понаша не само на нивоу Црне Горе него и на међународном плану злоупотребљавајући своју бившу позицију предсједнице у у прављачком одбору СЕЕИИСТ.
Наиме, према Правилнику рада УО СЕЕИИСТ, предсједник УО се бира из реда чланова УО и то на вријеме не дуже од три године. Будући да је Дамјановић изабрана за предсједника УО СЕЕИИСТ 30. јануара 2018. године, на првом састанку УО у Софији, то значи да од фебруара 2021. године више не може обављати улогу предсједнице. Додатно, будући да је нова министарка Весна Братић одлуком од 5. фебруара ове године, умјесто Сање Дамјановић, одредила новог представника Црне Горе, бивша министарка нема улогу члана, па не може имати ни улогу предсједника УО казали су из министарства.
Иако више од 5. фебруара није ни члан УО па, дакле, не може бити ни предсједник, нити заказивати сједнице, она противправно кршећи члан два, став један правилника преузима улогу предсједника и заказује на противправан начин сједницу УО. Прецизније, она 18. фебруара шаље свим члановима УО (у којем сама констатује да више није члан УО СЕЕИИСТ) мејл у којем под тачком три на крајње непрофесионалан и нескроман начин предлаже да УО изабере Сању Дамјановић за почасног члана УО, покушавајући да и даље себи обезбиједи простор за незаконита и противправна дјеловања казали су из овог ресора.
По њиховом суду, осим што је прекршила члан правилника којим је регулисано да сједнице сазива само предсједник, што она 18. фебруара више није била, јер јој је истекао мандат, а није била ни члан УО, Дамјановић је прекршила и члан правилника према којем се сједнице сазивају најмање 14 дана прије одржавања сједнице, а такође и одредбу истог става према којем сједнице УО морају држати најмање два пута годишње.
Evropske vrijednosti u jednoj prozapadnoj, demokratskoj, gradjanskoj, severnoatlantskoj, evropskoj, bla… bla…bla…
Crnoj Gori !.
Ahahahahaha !.
Nek je vjecna ???.
Jos jedan dokaz da medju DPS-ovcima nema bas, ama bas ni jedan posten. Ne zna se ko je gori.
Počelo je počelo.bog vas blagoslovio gospodjo Vesna…čisti sve što nije kako treba.dosta je bilo idiotskih šema.
Popade im evropski tim. Kakav vic od slogana.
Više nego opasna osoba, spremna baš, baš na sve.
E, dobro je ministarka Bratić počela nešto da radi!
Dajte još računa, reprezentacije, dnevnica, donacija, sponzorstva..neka vide birači u Nikšiću a koji je ne poznaju ko je Sanja!!
Zutki se blizi neslavan kraj ovjeren i 14. marta.U lazi su kratke noge, sve se zna, sve se vidi.Oni koji oce na silu da propagiraju ovakve vrijednosti the end zajedno sa zutkom.
Ćeraj to