Дамаск: „Бели шлемови“ отели 44 деце ради инсценирања хемијског напада
1 min read
жртве
„Бели шлемови“ су отели 44 деце како би их искористили за инсценирање хемијског напада у Идлибу, саопштио је министар иностраних послова Сирије Валид Муалем.
„Иза формирања псеудо-организације ’Бели шлемови‘ стоје британске специјалне службе — оне их спонзоришу, они њима управљају. Оне стоје иза организације ових фалсификованих сценарија коришћења хемијског оружја и сада припремају ситуацију са коришћењем хемијског оружја у Идлибу“, рекао је Муалем.
„Према нашим подацима, они су одавно отели 44 деце у зони Идлиба за инсценирање догађаја са хмијским оружјем“, нагласио је министар.
Он је додао да су САД у западне земље покушавају да изазову агресију против Сирије како би спасили милитанте Нусра фронта, њихове акције према Сирији нису у складу са одлукама СБ УН.
Извор: Спутњик

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

