Dačiću prijeti krivična prijava
Poslanik Demokratske stranke Srbije u Skupštini Srbije Marko Jakšić i samostalni poslanik Borislav Pelević, danas su rekli da će podnijeti krivičnu prijavu protiv premijera Ivice Dačića zbog potpisivanja sporazuma s Prištinom i postavljanja carina između centralne Srbije i Kosmeta.
Isti poslanici su najavili podnošenje prijave protiv predsjednika parlamenta Nebojše Stefanovića zbog toga što nije raspisao izbore u četiri opštine na Kosovu i Metohiji, čime je, kako kažu, prekršio ustavni i zakon o lokalnim izborima, i dali su mu rok od 10 dana da ,,ispravi grešku”.
,,Sledeći slepo briselski sporazum koji predstavlja najveću izdaju u istoriji Srbije, on se oglušio o ustavna i zakonska prava i nije raspisao lokalne izbore, iako je vlada nekoliko meseci pre toga raspustila četiri skupštine, jer se nisu slagale s Briselskim sporazumom”, rekao je Pelević.
,,Na to nas rukovodi poslanička dužnost, patriotska dužnost, jer niko nema pravo da prodaje našu imovinu i teritoriju na kojoj smo rođeni i danas živimo”, rekao je Jakšić na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije dodavši: ,,Ne gajimo velike nade da će sud nešto uraditi, imajući u vidu da je ova zemlja okupirana i da ovo evropsko pravosuđe na radi svoj deo posla, ali smo zbog naše savesti i patritozma dužni da ovo uradimo”.