IN4S

IN4S portal

Dačić: Ne samo da barataju „naduvanim“ brojkama priznanja Kosova*, već izmišljaju nova

1 min read
Dačić ukazuje da je evidentno da se vrši veliki pritisak na Jamajku da promijeni svoj stav, i to prekoameričkog kongresmena Eliota Engela, inače velikog pokrovitelja kosovske* nezavisnosti:
Dačić

Ivica Dačić

Ovo je samo još jedan dokaz da Priština koristi sva moguća sredstva za manipulisanje. Ne samo da barataju „naduvanim“ brojkama o broju zemalja koje priznaju nelegalno proglašenu nezavisnost Kosova*, nego sad izmišljaju i nova priznavanja. Ne čudi me ni što je lažna vijest potekla od Vljore Čitaku, koja koristi svaku sjednicu Savjeta bezbjednosti UN o Kosovu* da iznese laži o Srbiji i Srbima.

To je za „Novosti“ poručio ministar spoljnih poslova Ivica Dačić, nakon što je šefica diplomatije Jamajke Kamina Džonson Smit demantovala da je ova zemlja priznala Kosovo*.

Dačić ukazuje da je evidentno da se vrši veliki pritisak na Jamajku da promijeni svoj stav, i to prekoameričkog kongresmena Eliota Engela, inače velikog pokrovitelja kosovske* nezavisnosti:

Sve to potvrđuje koliko su neprincipijelni zahtjevi da Srbija prestane sa kampanjom za povlačenje priznanja Kosova*, dok oni treba da nastave sa kampanjom za priznavanje – kaže Dačić.

Vijest o navodnom priznavanju Kosova* od strane Jamajke na svom Tviter nalogu objavio je predsjednik privremenih institucija u Prištini Hašim Tači, ali je ubrzo stigao „hladan tuš“:

– Do danas, Jamajka nije priznala Kosovo* kao nezavisnu državu – napisala je Džonson Smit na svom Tviter profilu, retvitujući Tačijev tvit.

Naknadno je Tači objasnio da je potvrdu o promjeni stava Jamajke dobio od predstavnice Prištine u UN Vljore Čitaku, koja je, inače, „njegov kadar“.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *