ИН4С

ИН4С портал

Црнић: Новоизабрани директор Дома здравља не зна разлику између терапеута и медицинске сестре

1 min read
Поводом именовања новог директора у новском Дому здравља реаговали су данас из Покрета за промјене. Радоје Божовић, новопостављени директор, је економиста по струци и не умије да разликује које су надлежности терапеута а које медицинске сестре, напоменула је Сања Црнић, потпредсједница ОО ПзП Херцег Нови. Она је оцијенила да ВБ Мељине сада ради као пољска болница а не као реномирана медицинска установа чији је рејтинг годинама грађен а њен кадар пажљиво биран и обучаван. Божовић је примљен без конкурса док су љекари пријављени на конкурс обавијештени да нису задовољили услове.

Покрет за промјене, лого

Поводом именовања новог директора у херцегновском Дому здравља реаговали су данас из Покрета за промјене. Радоје Божовић, новоизабрани директор, је економиста по струци и не умије да разликује које су надлежности терапеута а које медицинске сестре, напоменула је Сања Црнић, потпредсједница ОО ПзП Херцег Нови. Она је оцијенила да ВБ Мељине сада ради као послератна пољска болница а не као реномирана медицинска установа чији је рејтинг годинама грађен а њен кадар пажљиво биран и обучаван.

Sanja Crnić PzP

Саопштење преносимо у цјелости:

Да ли су надлежни у Министарству здравља имали и једно боље кадровско рјешење од Радивоја Божовића да поставе на чело новског Дома здравља, или је и ова установа стављена на неки тендер за који нико није обавијестио грађане?

Наиме, дуга директорска каријера, коју је започео у Херцег Новом у хотелу Металург, госп. Радивоја Божовића маркира као неприкосновеног, да би је наставио у ХТП Бока гдје је био директор хотела Центар, а затим кратко вријеме био је и начелник херцегновског Центра Безбједности.

Божовић је 12 година био извршни директор АД за хотелијерство и туризам „Вектра – Бока“ с којима је раскинуо радни однос у јануару 2008. године када му је на име отпремнине, сходно колективном уговору, исплаћено око 165.000 еура.

Иако нас кроз медије засипају информацијама о тешким транзицијским временима, ипак је деградација услуга и радне снаге у ВБ Мељине посљедица лошег менаџерисања у последњих пар година.

Рејтинг медицинске установе каква је ВБ Мељине је годинама грађен. Кадрови су пажљиво бирани и обучавани. Службе су обезбјеђивале такав ниво услуга да сте се осјећали као да сте у најмању руку на ВМА у Београду.

Господин досадашњи и вјечити директор сигурно не разликује звање вишег терапеута од звања и професионалних обавеза медицинске сестре када је дозволио да терапеути раде на одјељењима која су надлежност медицинских сестра. 

Попут неке пољске болнице у послератном периоду ћути се и ради јер, ако нећеш ти – има ко хоће.

Вјероватно је директна заслуга за деградацију услуга и радне снаге ВБ Мељине кандидовала Радивоја Божовића, иначе економисту, за једно тако одговорно мјесто какво је директор Дома Здравља, на које је постављен – без конкурса. Наиме, на конкурс, на који су била пријављена два љекара, г-дин. Божовић се није ни јавио. Пријављени љекари су 8.03.обавјештени да нису задовољили услове конкурса јер немају адекватан план и програм, мада на разговор код Министра нису ни позвани.

Но, како сваки министар има своју прћију, тако је министар здравља 23.3. именовао нерафинисани кадар ДПС-а који је увијек ту када затреба нешто уништити.

Не чудим се коментарима грађана: „Значи пропада и Дом здравља?“, као и да ће ускоро осванути натпис: Продаје се лабораторија Дома здравља“ и сл., јер и поред кандидата који имају велико медицинско знање, и кадрови су ДПС-а, устоличен је човјек чији је Си Ви упечатљиво осјенчен деструкцијом новске инфраструктуре.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

<
     

Слични текстови

1 thoughts on “Црнић: Новоизабрани директор Дома здравља не зна разлику између терапеута и медицинске сестре

  1. Има времена. Научиће…Осим тога, Зорица Ковачевић није лекар, а била је, како кажу, успешна на месту директора Дома здравља у Даниловграду.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *