ИН4С

ИН4С портал

Четврти српско-руски дерби у години – Ђоковић добро памти шта се десило 2018. године

1 min read

Пет минута је недостајало да Карен Хачанов, руски тенисер проведе два сата на терену у свом првом мечу на турниру у Паризу, иако се очекивало да ће имати много лакши посао против релативно анонимног Швајцарца Марк-Андрее Хеслера.

Тачно сат и 55 минута је трајао окршај који је Рус завршио тек после три сета, а тиме је обезбедио нови српско-руски дерби пошто га у наредној рунди чека Новак Ђоковић.

Хачанов је дуел са Хеслером добро почео, добио је први сет са 6:3, али је други изгубио са 6:4 и довео је у питање свој статус фаворита у мечу са 61. играчем на АТП листи.

Дилеме је Рус решио у трећем сету, остварио је брејк на време и са 6:4 завршио меч, заказавши нови дуел са Ђоковићем који ће имати велику симболичку важност.

Наиме, Ђоковић је у финалу турнира у Паризу изгубио само једном и то управо од Хачанова, 2018. године.

Бриљантан је тада био Хачанов, потпуно је надиграо Ђоковића и са 7:5, 6:4 остварио један од најбољих резултата каријере, а Новаку је нанео једини пораз у међусобним дуелима.

 

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *