IN4S

IN4S portal

Bulatović: Više nema opravdanja da SDP podržava Mila

1 min read

krivokapic121

Za dalje političke odnose u Crnoj Gori, a posebno za pravce budućeg djelovanja Demokratskog fronta veoma je važan ishod razgovora Mila Đukanovića i Ranka Krivokapića sa predsjednicima opozicionih političkih subjekata, koji je najavljen za 21. decembar, kazao je u razgovoru za „Dan” član Predsjedništva DF-a Predrag Bulatović.

Kako ističe, u slučaju da se sa tog sastanka objavi da su se svi saglasili da se formira prelazna vlada, DF će bez ikakve sujete i sa velikim zadovoljstvom prihvatiti tu važnu vijest za Crnu Goru, otvoreno ocjenjujući da je parlamentarni dijalog bio uspješniji od protesta.

Smatram da mi iz DF-a u tom slučaju treba da budemo zadovoljni, jer će biti ostvaren i naš glavni cilj – formiranje prelazne vlade. Međutim, u slučaju da u ponedjeljak rezultat ne bude formiranje prelazne vlade, ili ne bude naznaka da se to može desiti, Predsjedništvo DF-a nakon toga, a u susret protestu zakazanom za 23. decembar, mora da utvrdi posebne stavove i donese odgovarajuće odluke“, kazao je Bulatović.

Dodao je da se zalaže za koordinaciju, saradnju i svaki oblik političkog djelovanja svih istinski opozicionih subjekata i političara koji su za smjenu DPS-a i Đukanovića.

Zalažem se i za slanje u opoziciju ili u vanparlamentarni status na narednim izborima Ranka Krivokapića i SDP-a ukoliko ubrzo ne stanu otvoreno protiv DPS-a i pridruže se opozicionim subjektima. Posebno potenciram SDP, jer je njihov predsjednik najavljivao da je dobijanje pozivnice za NATO razmeđa između njega i DPS-a. Ovih dana DPS izbacuje SDP iz lokalnih vlasti. Zato smatram da nema više opravdanja da SDP bude u Vladi“, kaže funkcioner Fronta.

pedja bulatovic

Podvlači da DF neće odustati od protesta i postavljenih zahtjeva, a da ne želi da prejudicira na koji način će se taj savez obratiti opoziciji i sa kakvim sadržajem, jer je to u nadležnosti predsjedništva Fronta.

To treba da bude snažan opozicioni put međusobnog povjerenja istinskih antirežimskih subjekata. Demokratski front i DNP kao njegov konstituent smatraju da je politika protesta do sada bila djelotvorna i da je to jedini put da se ostvare postavljeni ciljevi. Organizaciono širenje, eventualno pojačanje zahtjeva o strukturi i karakteru prelazne vlade i uvođenje isključujućih faktora pri njenom formiranju, neke su od opcija koje je moguće razmotriti prilikom realizacije politike protesta u narednom periodu“, ocijenio je Bulatović.

Odgovarajući na pitanje o učešću bivšeg premijera SRJ i predsjednika Crne Gore na mitingu protiv ulaska Crne Gore u NATO, Predrag Bulatović je istakao da je Momir Bulatović javno podržao okupljanja DF-a kojima je cilj pad aktuelne vlasti i formiranje prelazne vlade.

Kao član DNP-a, koji se zalaže za stvaranje širokog saveza protiv ulaska Crne Gore u NATO, smatram da je za ostvarenje tog cilja bilo djelotvorno učešće Momira Bulatovića na pomenutom protestu. Nervozno saopštenje DPS-a nakon tog mitinga kao i spekulacije pojedinih režimskih medija dovoljno govore sami za sebe“, ocijenio je on.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *