ИН4С

ИН4С портал

Божиновски: Ако ме изруче објавићу материјал од 30 страна, јер ће ме ликвидирати (ВИДЕО)

1 min read

bozinovski-61

Зоран Божиновски, македонски новинар и сарадник портала ИН4С, послао је писмо из Окружног затвора Нови Сад, у коме се налази док чека рјешење захтјева за његову екстрадикцију Македонији.

У писму Божиновски истиче да је од дана када је за њим расписана међународна потјерница, до вечери када је ухапшен, прошло 50 дана, те да је могао побјећи, али да то није урадио, већ је чекао хапшење.

Он је казао да је све детаљно написао и коментарисао у изјави која слиједи захтјев за азил и у коментару оптужнице, те да ће у случају екстрадикције објавити материјал од 30 страна, који је назвао својим тестаментом.

„Све укупно садржи око 30 страна, овог формата(формат оригиналног писма прим. ред) и без прореда. То ће бити доступно вама на читање када са мојим адвокатима процијенимо да је вријеме за објаву. Тај материјал сам назвао тестаментом јер сам сигуран да ме породица диктатора на власти у Македонији не тражи да ми суди, већ да ме физички ликвидирају из освете“, наводи се у писму Божиновског.

Божиновски је раније казао да је сигуран и да има докаже да иза његовог хапшења стоји Цане Суботић и да је повод томе интервју који је дао порталу ИН4С.

Писмо Зорана Божиновског, послато 20. 01. 2014. године, објављујемо интегрално.

bozinovski-pismo

bozinovski-pismo1

bozinovski-pismo2

ИН4С: Цане и Беба у дуванском диму Црне Горе (I дио)

ИН4С: Цане и Беба у дуванском диму Црне Горе (II дио)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Божиновски: Ако ме изруче објавићу материјал од 30 страна, јер ће ме ликвидирати (ВИДЕО)

  1. Само у примитивним, запуштеним, претполитичким друштвима као што је наше може постојати општи консензус међу свим званичним политичким факторима, режимским и опозиционим, око нужности приступа Европској унији. Слика и прилика једноумља црногорског Система који је под контролом иностраних ментора.

    Не постоји ниједна европска земља у којој евро-скептицизам није мање или више заступљен. Рађање јавне дебате између евро-ентузијаста и евро-скептика може да буде један од показатеља за почетке демократизације.

    Америку већ називају корпоратократијом, а Европу технократијом: потребна је другачија Европа, саграђена на основама једнакости и слобода, мање горда и себична, и свакако не лицемјерна у толикој мјери да један диктаторски, злочиначки режим наставља да шминка лажним “демократским карминима”, како би се одржао привид о систему који се може надати придруживању.

    Антисистемски покрет ће разбити ово системско једноумље еуропејаца у Црној Гори.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *