Бомба експлодирала испред породичне куће
1 min read
Фото: Дан
Педесетпетогодишњи Рафет Пепељак смртно је страдао јуче, око 7 сати и 30 минута, када је експлодирала бомба коју је држао у руци. До трагедије је дошло испред породичне куће Пепељака у селу Плетенице, које припада мјесном центру Годијево.
Том приликом је повријеђена његова четрдесетосмогодишња супруга Сениха, која је транспортована у Општу болницу у Бијелом Пољу, гдје јој је указана помоћ и налази се ван животне опасности.
Увиђај на мјесту несреће обавио је тужилац из бјелопољског Вишег државног тужилаштва Славенко Смоловић, заједно са вјештаком противпожарне струке Радованом Поповићем и службеницима Одјељења безбједности Бијело Поље.
– Јуче, у јутарњим часовима, дежурни инспектор Управе полиције – Одјељења безбједности Бијело Поље обавијестио ме је да је у мјесту Годијево дошло до активирања експлозивне направе од стране једног лица. Заједно са службеницима полиције и вјештаком из области противпожарне струке и експлозија изашао сам на лице мјеста и обавио увиђај. На путу за бјелопољску болницу Р.П. је подлегао задобијеним повредама, а тијело преминулог је послато на обдукцију, о чему је донијета наредба од стране ВДТ-а. Прелиминарни резултати истраге могу се очекивати након завршених одговарајућих вјештачења у Форензичком центру у Даниловграду – казао је Смоловић за „Дан“ и додао да је при активирању бомбе повријеђена и једна женска особа, која је упућена на збрињавање у Ургентни центар Опште болнице.
Др Стеван Фемић казао је да је у 8 сати и 10 минута примљена женска особа и да јој је одмах урађена комплетна дијагностика, након чега су збринуте вишеструке повреде по цијелом тијелу.
– Пацијенткиња је задржана на хируршком одјељењу ради даље опсервације и лијечења. Тренутно је стабилних виталних параметара и ван животне опасности – рекао је Фемић за „Дан“.
Иначе, постоји неколико верзија како је дошло до ове трагедије. По једној, бомба је експлодирала случајно када је Рафет кренуо да је склони из куће негдје на сигурно мјесто, уочи предстојећег весеља и доласка гостију. По другој верзији, дошло је до препирке, а супруга је покушавала да Рафету отме бомбу из руку.