Блажић: Ако има одговорности СДП се мора легитимисати као „опозициона“
1 min read
Професор Факултета за државне и европске студије Ђорђије Блажић оцијенио је да је Конгрес СДП – а разобличио инсајдере ДПС-а у редовима те партије и омогућио да она, макар на папиру, остане вјерна изворним суверенистичкм идејама.
„Од раније је више него јасно да је СДП био подијељен“, сматра Блажић, што је, како је рекао, било више него очигледно и на локалним изборима у Подгорици, када су изиграли повјерење бирача коалиције Европско лице Подгорице.
Пошто је лидер СДП-а Ранко Кривокапић поједине опоненте спремио за пензију, Надзорни одбор Форума младих је смијенио и предсједницу тог Форума Марију Благојевић, која је такође била на страни Ивана Брајовића.
Разлог за то формално је нађен у чињеници да је у децембру прошле године, када је изабрана на ту функцију, имала 29 година што је супротно правилима.
Иако је одлука Надзорног одбора коначна, Форум је саопштио да Благојевић не намјерава да се повуче јер је „легално и легитимно изабрана на Конвенцији“ којој је, тврде присуствовао и лидер партије.
„Нови Надзорни одбор, тврде из ФОМ-а, није надлежан да поништава или разрјешава било који орган те организације младих СДП-а„, објашњено је.