Бивши амерички обавештајац: Операција украјинске војске у Црном мору води ка губитку Одесе

Украјина
Операције које предузима украјинска војска у Црном мору води ка сигурном губитку Одесе, тврди бивши амерички обавештајац Скот Ритер.
Он је прокоментарисао изјаву украјинског лидера Владимира Зеленског да је Кијев, наводно, преузео иницијативу у Црном мору захваљујући флоти морских дронова којом располаже, рекавши да ће то само додатно разбеснети Русију.
„То практично гарантује да ће Одеса постати део Руске Федерације. Одличан посао момци!“, написао је Ритер на друштвеној мрежи „Икс“.
Такође је рекао и да су грађани Украјине подржали „лудака“ због ког ће изгубити земљу.
Додао је и да се сада испоставља да услови које је Русија предложила на пролеће 2022. године сада постају све привлачнији украјинским властима.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Додао је и да се сада испоставља да услови које је Русија предложила на пролеће 2022. године сада постају све привлачнији украјинским властима.
Ti predlozeni uslovi su vazili za taj period na pocetku specijalne vojne operacije ,sad su drugi uslovi.