Билчик: Формирање нове Владе добра вијест

Фото: Кабинет предсједника
Формирање нове Владе Црне Горе је добра вијест, поручио је предсједник Парламентарног одбора за стабилизацију и придруживање Европске уније (ЕУ) и Црне Горе Владимир Билчик, додајући да је веома важно што је дошло до процеса сазријевања демократије.
Из Службе за информисање предсједника Црне Горе су навели да је предсједник Мило Ђукановић примио делегацију Европске народне партије (ЕПП), коју, осим Билчика, предводе и портпарол за проширење и сусједство ЕПП, Андреј Ковачев као и потпредсједница групе ЕПП и њихова предсједница за вањске послове Раса Јункевичиене.
“Црна Гора је мала земља, али може да уради велике ствари за себе, регион и политику проширења коју након агресије на Украјину доживљавамо потпуно другачије”, казао је Билчик.
Он је додао да је зато важно испоручити резултате у што краћем року у чему ће, како је Билчик додао, Црна Гора имати подршку и помоћ партнера из европских институција.
Ђукановић је исказао посебно задовољство што посјета коинцидира са обиљежавањем Дана Европе на Цетињу.
Он је истакао да је Цетиње, историјски гледано, најевропскије лице Црне Горе, чему се свједочи и ових дана кроз свакодневну подршку и солидарност Цетињана са народом Украјине.
“Подсјетивши да је посјета посланика континуитет дијалога који Црна Гора има са европским институцијама указао је на актуелни тренутак погоршане безбједносне ситуације у Европи која има рефлексије и на наш регион, гдје је на мети европско јединство и њен систем вриједности”, каже се у саопштењу.