ИН4С

ИН4С портал

Београд добија Кинески културни центар – први на Балкану

1 min read
Објекат се налази на једној од најатрактивнијих локација на Новом Београду у блоку 11а, са погледом на реку Дунав и одличном повезаношћу са ауто-путем

фото: Лола Ђорђевић/Спутњик

Објекат се налази на једној од најатрактивнијих локација на Новом Београду у блоку 11а, са погледом на реку Дунав и одличном повезаношћу са ауто-путем, објавио је Беобилд.

Трг пријатељства Србије и Кине краси мултифункционални комплекс подељен на – Кинески културни центар, ресторан, хотел, пословни простор.

Зграда новог центра замишљена је као платформа за продубљивање културне и економске сарадње два народа, а први је такав центар на Балкану и један од највећих у Европи.

Делом зграде у коме се налази Кинески културни центар руководиће Министарство културе и туризма НР Кине, а садржаје центра чине пријемни хол, мултинаменска сала, читаоница, галерија и низ просторија намењених едукативним и изложбеним садржајима.

Културни центар се простире на 3.700 квадратних метара, а моћи ће да прими око 200 посетилаца.

У оквиру овог комплекса налазиће се мањи хотел са 35 двокреветних соба, 19 апартмана за дипломате и запослене у културном центру, пројектованих за смештај 78 особа.

На другом спрату биће ресторан традиционалне кинеске кухиње, где ће гости хотела и грађани моћи да уживају у аутентичним јелима и храни са Далеког истока.

Приликом израде пројекта за извођење као и приликом изградње извршено је усаглашавање са захтевима ЛЕЕД сертификата.

Соларна електрана постављена је на крову зграде, а намењена је за загревање санитарне потрошне воде у објекту.

Зграда Кинеског културног центра прва је зграда у Београду која користи механички паркинг систем за двоетажно паркирање.

Механички паркинг састоји се од покретне слагалице и више палета које померају возила, а укупан капацитет покривен овим системом је за 94 возила, наведено је у саопштењу, преноси Танјуг.

Прочитајте ЈОШ:

„Србија и Црна Гора се огријешиле о Миротића, чекамо Новака“

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

<
     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *