IN4S

IN4S portal

Ban Ki-mun: Upotreba hemijskog oružja ne sme biti nekažnjen

1 min read

ban-ki-munOdluka američkog predsednika Baraka Obame da traži od Kongresa odobrenje za vojnu akciju protiv Sirije može se tumačiti kao deo napora da se dobije širi globalni konsenzus u borbi protiv upotrebe hemijskog oružja, saopštile su danas Ujedinjene nacije.

Generalni sekretar UN Ban Ki-mun vidi Obaminu odluku kao „jedan aspekt napora da se postigne široki medjunarodni konsenzus o merama kojima treba odgovoriti na bilo kakvu primenu hemijskog oružja“, rekao je portparol UN Martin Nezirki, prenosi Rojters.

„Upotreba hemijskog oružja neće biti prihvaćena ni pod kojim uslolvima“, dodao je on.

Nezirki je, takodje, naveo da upotreba hemijskog oružja „ne sme proći

nekažnjeno i počinioci tako užasnog zločina protiv čovečnosti moraju odgovarati“, preneo je Rojters.

Podjelite tekst putem:

2 thoughts on “Ban Ki-mun: Upotreba hemijskog oružja ne sme biti nekažnjen

  1. TO JE PRAVI GENERALNI SEKRETAR UN. I ON JE ZA TO DA SE POVEDE RAT ZA MIR. RAT ZA MIR. KAKO MI TO POZNATO ZVUCI?/inace smatram da UN treba rasformirati jer umjesto da uspostavljaju mir,ova orgabizacija slzi da legalizuje rat/.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *