Американци зажмурили, Руси послали ракете, уништен брод са британским оружјем у Одеси
1 min read
Руске снаге погодиле су са три навођене ракете брод који је наводно превозио британско оружје намењено Украјини. На броду су, према непотврђеним извештајима, били и британски плаћеници.
Брод је „Левант“ формално је у швајцарском власништву пловио је под заставом Панаме а погођен је у близини луке у Одеси. Брод се приближавао луци Одеса када су га напале и погодиле три руске ракете испаљене са Крима које су имале сателитско навођење.
Две особе су мртве, а много њих се води као нестало, пренео је грчки портал „Проњуз“.
На друштвеним мрежама објављена је информација, која није званично потврђена, да је брод гађан „искaндер-М“ ракетама.
Такође, грчки медији наводе да је транспорт терета на броду „Леванте“ заправо био строго поверљив, у смислу да је мисија била позната само особљу НАТО-а које координише западну помоћ Украјини.
Међутим, то особље углавном чине амерички официри, што је навело грчке новинаре да закључе да је потапање брода на коме је било британско оружје и плаћеници, у ствари, био одговор Русије Великој Британији на састанак који је у Лондону организовао британски премијер Кир Стармер, а који је био, како Москва сматра, уперен против Русије али и против америчких позиција.
Руски телеграм канал „ТалипоВ“ тврди да је брод био напуњен дроновима и оружјем које је прикупљено од НАТО-а са седиштем у Турској пре него што је транспортован у Одесу у Украјини.