ИН4С

ИН4С портал

Абазовићу дијаспора у Њујорку уручила Повељу Мајке Терезе

1 min read
У оквиру званичне посјете Сједињеним Америчким Државама, потпредсједник Владе Црне Горе др Дритан Абазовић

У оквиру званичне посјете Сједињеним Америчким Државама, потпредсједник Владе Црне Горе др Дритан Абазовић обавио је неколико састанака и са представницима многобројне дијаспоре у Њујорку.

Током сусрета и заједничке вечере са дијаспором из Улциња, Бара, Тузи, Крајине, Ана Малита, Плава и Гусиња, Абазовићу је уручена свечана Повеља Мајке Терезе.

Наиме, гувернер Њујорка Andrew M. Cuomo прокламовао је 4. септембар 2017. године као Дан Мајке Терезе у овој савезној америчкој држави, поводом чега се и додјелује поменута Повеља.

Прочитајте ЈОШ:

Дајковић поднио кривичну пријаву против Градске ТВ

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

6 thoughts on “Абазовићу дијаспора у Њујорку уручила Повељу Мајке Терезе

  1. A dal nasu dijasporu u Ameriku sacinjavaju samo Bosnjaci i Albanci, ili mozda tamo zivi i po neki Srbin iz Crne Gore, bas bih volio da mi iz Vlade to neko objasni? Ako ima i drugih do ovih sa kojima se sastajao, zasto se i sa njima nije susreo, nijesu valjda tamo oni gradjani drugoga reda, ili se mozda posto je musliman, sastajao samo sa muslimanima, a sa pravoslavcim ce neko drugi.
    Sramotno je od strane podpredsjednika Vlade ovo odvajanje ljudi iz crnogorske dijaspore po nacionalnom i vjerskom kljucu, i posjeta jednima a ignorisanje drugih.

  2. Jel ovo drzavna il stranacka poseta . Imal ijednog Srbina iz CG u Njuork . Jel s sasto mozda potpredsednik cg s potpredsednikom usa ako smo drzava .

    5
    1

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *