Абазовић: Подржаћемо протокол о односима са НАТО
1 min read
Протокол у вези Споразума између држава уговорница Сјеверноатлантског уговора и осталих земаља учесница Партнерства за мир утемељиће додатно добре односе Црне Горе са НАТО-ом, оцијенио је посланик Позитивне Дритан Абазовић, наводећи да ће та партија подржати тај акт у парламенту.
“Мислим да се ради о протоколу који би додатно трабао да утемељи наше добре односе са Алијансом. Не ради се само о земљама чланицама које су у Партнерству за мир, тако да сам сигуран да онај дио опозиције који не подржава чланство у НАТО, неће имати ништа против, макар то мислим у начелу, да такав предлог добије потребну већину”, казао је Абазовић агенцији МИНА.
Како је подсјетио, Позитивна се залаже за то да Црна Гора постане пуноправна чланица НАТО-а.
“Активности у том правцу и протоколи који могу утемељити такву политику и учврстити наше везе са Алијансом мислим да за нас никада нису били спорни и ми ћемо то подржати”, рекао је Абазовић.
Он је објаснио да се ради о протоколу који није само за чланице НАТО-а и за оне који имају аспирације да буду чланице Алијансе, већ и за чланице Партнерства за мир.
“Очекујем да ће такав акт наићи на одобрење и од оних субјеката који имају неки резервисани став према интеграцијама Црне Горе у НАТО”, навео је Абазовић.
Упитан сматра ли да ће расправа о том протоколу бити тест за евентуално доношење коначне одлуке о чланству у Алијанси, Абазовић је рекао да је добро да се у парламенту расправља о тим питањима.
„Увијек сам се жалио зашто се у парламенту тема НАТО-а не третира на релевантан начин, односно уопште се не третира. Мислим да је то добра прилика да размјенимо мишљења, али не бих то назвао неким тестом, иако то може да се доведе у логичку раван, с обзиром да је јасна какав је однос снага у парламенту”, казао је Абазовић.
Расправа о том протоколу, како је додао, може се протумачити као увертира у конкретније и учесталије расправе везано за чланство Црне Горе у НАТО.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


И да, могао би да се убаци у тучу, онако спонтано, и Андреј Николаидис и његов газда, био би то „цивилизацијски искорак“ (што би Андреј рекао), кад би они једни другима поделили буботке!
Не, нисам ни трена сумњао, мој Светлане, да ће твој Форум, пардон СДП, не него УДБ-а, не, није, него „Позитивна“ подржати НАТО, или Коминтерну (име си добио по кћерки Јосифа Џугашвилија), или ЕУ, или Марсовце, или шта год! Просто, такви сте, „подржљиви“ по природи!