Вукотић Јелушић: Док једни остају без крова над главом, други се споре око „удобнијих“ фотеља

Вукотић Јелушић; Фото: УРА
,,О тешкој економској кризи која је погодила грађане Црне Горе најбоље говоре тужни призори посљедњих дана у Будви, најбогатијој општини у Црној Гори, у којој је све више појединаца који су, без крова над главом, смјештај потражили у улазима стамбених зграда, испод надстрешница јавних установа, на јавним паркинзима“, саопштила је потпредсједница будванског одбора Грађанског покрета УРА Милијана Вукотић Јелушић.
Како је казала, у посрнулој туристичкој привреди, многи су остали без посла, примају минималац од 220 еура или су им плате срезане до нивоа тешког опстанка.
,,Свакодневно нам се обраћају породице у којима је само један родитељ запослен, док други не може ни да тражи посао, јер нису у стању да плаћају вртић за двоје и више дјеце“.
Посебно је, истиче Вукотић Јелушић, евидентан степен незаштићености радника и њихових права.
,,Тако за озбиљну повреду на раду боловање ће раднику бити одбијено од плате, док неће моћи ни да наплати полису осигурања јер или није осигуран или је иста бесмислено ниска“.
Према ријечима потпредсједнице будванског одбора УРА, послодавци суочени са слабим профитом, осјећају једнако неправду усљед економске слабости државе која их не може довољно субвенционисати, а коју врло често умире трансфером лоших манира према запосленима.
,,Тако је постало могуће да усљед корона заразе, радници буду послати у самоизолацију за коју послије сазнају да је била годишњи одмор, након чега се обично пошаљу на неплаћено одсуство уз обавезно потписивање уговора да ће се по позиву вратити на посао“.
Ovi znaju samo da ucenjuju, kritikuju i ogovaraju, ne samo na drzavnom nivou !.
Bolje da su se nazvali baba URA !.
URA je parazit nove generacije !.
Kao što Zeleni u Austriji, Nemackoj, Belgiji, itd. uništavaju dobar i uspešan posao politicara pre njihovog formiranja !.
Puni su samo floskula a ideja i znanja nemaju !.
Kako URA baca otrovne strelice cim nije dio vlasti, a juce ih na protest gradjana nidje ni njih ni demokrata, da se slucajno dpsu ne zamjere. A pljuvala je Jelusicka junior ljetos dps kad su je makli sa mjesta sekretara, a pljuje sad i novu vlast jer ce je brzo i oni mac. A to da se njima neko obraca sumnjam jer njihovi glasaci nemaju finansijskih problema posto ih u BD samo familija i glasa. Al eto makar jedna familija dje se snaha i svekrva slazu iste su vjerovatno