ИН4С

ИН4С портал

АСК: Вујошевић и Поповић прекршили закон о спречавању корупције

Агенција за спречавање корупције утврдила је да су чланови Одбора директора “Скијалишта Црне Горе” Спасоје Вујошевић и “Водакома” Божидар Поповић прекршили Закон о спречавању корупције.

Њима се спочитава да нису у законском року доставили редован годишњи извјештај о приходима и имовини за прошлу годину.

Јавни функционер дужан је да до краја марта достави редован годишњи извјештај за стање од прошле године.

Ко то не уради у законском року, прописана је казна од 500 до 2.000 еура. Вујошевић је казао да тај пропуст није проистекао усљед непоштовања и неодговорности, већ је утицај “текућих послова и великог притиска на финансијску ситуацију у којој је запослен, у добром дијелу допринио да не испуни ову обавезу”.

Он је казао да је раније покушао да пошаље имовински картон, али да је имао проблема са добијањем бар кода приликом попуњавања.

Поповић је казао Агенцији да је сваког пута, изузев овог, испуњавао своје обавезе према Агенцији.

“Разлог недостављања извјештаја јесу повећане пословне и приватне обавезе, те да није имао намјеру да било шта прикрије, већ је у питању заборав усљед дјеловања других фактора”, наводи се у образложењу члана ОД “Водакома”. Оба јавна функционера су уз образложење доставили имовинске картоне Агенцији. Вујошевић је то урадио почетком јула, а Поповић средином истог мјесеца. Њима је Агенција упутила објаштење о резултатима испитног поступка. Док Вујовишевић није одговорио, Поповић је Агенцију обавијестио да остаје при раније изнијетим наводима.

Обје одлуке потписује директорица Агенције Јелена Перовић.

Осим редовног годишњег, јавни функционери дужни су да Агенцији достављају и ванредне имовинске картоне.

Јавни функционер дужан је да у року од 30 дана од дана именовања или разрјешења достави картон, као и у случају увећања имовине вриједности преко 5.000 еура.

Осим тога, јавни функционер којем је престала функција дужан је да једном годишње у наредне двије године Агенцији доставља картон.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “АСК: Вујошевић и Поповић прекршили закон о спречавању корупције

  1. Pitanje za ASK : Da li može menadžer integriteta u prosvjeti dobiti novčanu naknadu za svoj rad na Planu integriteta ? Ne poznajem nijednog koji je dobio , iako mu po zakonu pripada , već je uzalud to radio godinama i ne smije to direktorima ni pomenuti !

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *