ИН4С

ИН4С портал

Руски пилот: Не савjетујем никоме да осjети снагу руског Су-57 на својој кожи

1 min read
Ловац Су-57 је понос руских ваздухопловних снага, не постоји ништа слично у свету, каже пилот награђен за храброст Јуриј Вашчук у интервјуу недељнику „Звезда“
Su-57 Rusija

Сухој Пак-фа Т-50, познатији као Су-57

Ловац Су-57 је понос руских ваздухопловних снага, не постоји ништа слично у свету, каже пилот награђен за храброст Јуриј Вашчук у интервјуу недељнику „Звезда“.

„Поред минималне видљивости за радаре на свим таласним дужинама, авион има супермобилност и способност избјегавања непријатељских напада суперсоничним брзинама. Поред тога, летјелица може да испуњава супериорне мисије уништавања циљева на земљи и на воденој површини“, рекао је Вашчук.

Пилот је додао да се морају узети у обзир и квалитети руских пилота, посебно њихова храброст и мајсторство.

„Ако су наши пилоти успели да изврше истинска чуда херојства на авионима током последњег рата, замислите шта би могли да ураде у овом модерном авиону! Не саветујем никога да осети снагу руског Су-57 на својој кожи!“, нагласио је.

Вашчук је такође напоменуо да се наставља рад на повећању борбених способности новог руског борбеног авиона.

Су-57 је борбени авион пете генерације који је први лет обавио 2010. Летелице се издвајају својим напредним маневарским способностима, летењем надзвучном брзином и слабом видљивошћу за радаре.

Руски председник Владимир Путин објавио је да очекује да ће Русија имати 76 борбених авиона пете генерације пре 2028. године.

Извор: intermagazin.rs
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *