Помен жртвама НАТО агресије у Тивту

Братство православне омладине Црне Горе у понедјељак 24. марта, обиљежиће 15. годишњицу НАТО бомбардовања СРЈ 1999. године. Парастос жртвама НАТО агресије у манастиру Светог Архангела Михаила у 11 часова служиће предсједник Братства православне омладине Црне Горе, Миајло Бацковић а након тога је помен на градском гробљу Брдишта погинулим припадницима Војске Југославије и полиције, Марку Аврамовићу и Драгану Бјелановићу.
Тивћанин Марко Аврамовић био је припадник 63. падобранске бригаде, а Драган Бјелановић припадник Министарства унутрашњих послова. Обојица су страдала током операција на Косову и југу Србије.
Како је најављено помену ће поред породица Аврамовић и Бјелановић, присуствовати представници мреже НВО „Не у рат, не у НАТО“, Матице Боке и Организације бораца НОР.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Сјутра, 24.03.2014. године и Удружење бораца ратова од 1990. године Црне Горе обиљежава 15 година од почетка агресије НАТО зликоваца на СРЈ полагањем вијенаца на споменике палим борцима и то:
-у касарни Маслине у 10 часова и 30 минута,
-у Никшићу на тргу војводе Шака Петровића у 11 часова;
-у Мојковцу на тргу сердара Јанка Вукотића у 11 часова,
-у Беранама на платоу поред Скупштине у 11 часова,
-у Андријевици у спомен парку Књажевац у 11 часова,
-у Даниловграду, касарна ВЦГ у 12 часова.
Полагању ће присуствовати породице 46 припадника оружаних снага СРЈ из Црне Горе палих од албанских терориста и НАТО агресора 1998/1999. године.
Цвијеће на споменик у касарни Даниловград положиће и Стајић Душан, отац Стајић Саше- војника Војске Југославије из Београда који је погинуо у тој касарни 24. марата 1999. године у 19 часова и 55 минута и прва је жртва НАТО агресора у СРЈ.
Слава Саши Стајићу, Марку Аврамовићу и Драгану Бјелановићу и њиховим саборцима.
“Луча ће се вазда призирати на гробницу вашу осваштану”
TIVAT ponosan a i mi koji smo ZA NIKAD NATO
Почивајте у миру,јунаци српски!
Тиват је поносан!