Архипастирске похвалнице Општини Бар и Радомиру Новаковићу

Фото: Барски портал
Они који су се васпитали од Броза у духу Маркса и Енгелса и одрекли Бога и Цркве они тако размишљају и настављају то дјело. Али даће Бог да се и они полако врате изворној и правој Црној Гори и схвате да Црква Христова не припада једноме народу већ свим земаљским народима, поручио је митрополит црногорско приморски Амфилохије данас у црмничком селу Орахово гдје је освештао обновљени комплекс истоименог манастира посвећеног Светом Николи, као и новоизграђени пут који води до ове древне светиње.
Током службе Божје која је претходила освећењу владика Амфилохије је досадашњу настојатељицу манастира, мати Атанасију рукопроизвео у чин игуманије. На крају Свете службе Божије, владика је изразио благодарност сестрама на челу са мати Анастасијом и њиховим претходницима, које су себе уградиле у обнову манастира.
Уручио је и седам архијерејских похвалница за помоћ и несебичну љубав у обнови цркве, манастирског конака и пута до Манастира Светог Николе: Општини Бар за помоћ у асфалтирању пута, као и појединцима: Радомиру Новаковићу Цакану, актуелном потпредсједнику Општине Бар, Стеву Новаковићу, одборнику у СО Бар, те Зорици Дабановић из Бара, Жарку Машановићу, Бранку Ђуришићу и Миливоју Вукмановићу из Вирпазара.

Архиепископ цетињски је пожелио да се на барску општину угледају и све друге општине, да уграђују себе у светиње и да их чувају као преци њихови.
„У неким другим општинама нападају Цркву Божију и тврде да скрнавимо културно благо Црне Горе, па је то чак стигло до Владе. Није много разумно, али шта да радимо. Они који су се васпитали од Броза у духу Маркса и Енгелса и одрекли Бога и Цркве они тако размишљају и настављају то дјело. Али даће Бог да се и они полако врате изворној и правој Црној Гори и схвате да Црква Христова не припада једноме народу већ свим земаљским народима“ – поручио је митрополит.
Новаковићи помогли и да се ријеши проблем водоснабдијевања
Захваљујући привредницима Радомиру и Стеву Новаковићу прије двије године ријешен је и проблем водоснабдијевања овог манастира који је саграђен у 10. вијеку.
Мјештани Црмнице и представници Православне црквене општине црмничке казали су јуче да су Новаковићи несебично помогли куповину пумпе и базена за воду, што је од огромног значаја за манастирски комплекс.
Cakan se ne plasi za razliku od drugih rezimlija sto pjevaju cetnicke pjesme samo kad nema medija?
Što se crnim zadoji đavolom,
obešta se njemu dovijeka.
Al’ tirjanstvu stati nogom za vrat,
dovesti ga k poznaniju prava,
to je ljudska dužnost najsvetija!