Савељић: Мараш намјерно уништава „Плантаже“ док ДПС-у и себи трпа милионе у џеп
1 min read
Верица Мараш / Фото: pvinformer
Бивша финансијска директорица државне компаније „Плантаже“, Валерија Савељић казала је данас да је правоснажном пресудом Вишег суда коначно добила сатисфакцију за све „злоупотребе које је открила јавности у тој државној компанији а тичу се актуелне директорице Верице Мараш“.
Саопштила је да је данас четири године од подношења кривичне пријаве и да је правоснажно ослобођена кривичне одговорности пресудом Вишег суда, који потврђује ослобађајућу пресуду Основног суда, чиме ова пресуда постаје правоснажна.
,,Вјерујем да са овом правоснажном ослобађајућом пресудом, сада је свима јасно, да извршна директорица Плантажа, нема више ни један адут, којим би оправдала своју лошу пословну политику, којом је некад најбољу црногорску фирму у већинском државном власништу, довела на црну листу пореских дужника“, казала је Савељић на пресу Грађанског покрета УРА.
Она је навела да јој је незаконито уручен отказ уговора о раду, агуста 2015.године, због тога што је одбила да потпише намјештен полугодишњи извјештај за преко 3,5 милиона евра.
„Извршна директорица, Верица Мараш, да би оправдала незаконито уручен отказ, подноси исте године кривичну пријаву против мене, због такозване злоупотребе службеног положаја. Иако сам до сад предала, седам кривичних пријава, у ОДТ и СДТ, против Верице Мараш и неколицине њених сарадника, са свим материјалним доказима о вишемилионској штети нанешеној фирми, и послије четири године, ни једна до сад није процесуирана“, истакла је она.
Казала је и да се кривичне пријаве односе на: израду лажног биланса за полугодишњи финансијски извјештај 2015, завршни 2015, завршни 2016, утају пореза у износу од пола милиона евра, незаконите отписе потраживања у износу од преко 2 милиона евра, продају испод цијене коштања, непоштовање купопродајног уговора и опраштање пенала за неизвршен посао у износу од 200000 евра, као и за злоупотребу службеног положаја.
Просто је невјероватно, тврди Савељић, да поред ,,оволиких непочинстава“ извршна директорица Плантажа, данас користи трећи мандат са мјесечном зарадом од преко 5000 евра, док је у предходна два мандата, истиче она, наплатила преко мил евра нето.