ИН4С

ИН4С портал

Конатар: „Мајка радника“ и „отац перја“ опет у акцији понижавања Црне Горе

Потпредсједник Грађанског покрета УРА Милош Конатар реаговао је на данашње медијске тврдње да је Драган Брковић тражио сазивање Одбора за пољопривреду
ura milos Konatar

Милош Конатар

Потпредсједник Грађанског покрета УРА Милош Конатар реаговао је на данашње медијске тврдње да је Драган Брковић тражио сазивање Одбора за пољопривреду и економију у Скупштини Црне Горе како би превазишао проблеме које његове фирме имају са Пореском управом.

„Има ли краја понижењу државних институција Црне Горе. Након што скоро сваки дан сазнамо за неку нову бламажу судова, тужилаштва , министарства, скупштине… Напросто се човјек понада да ће проћи макар неколико дана у којима нећемо имати прилику да се црвенимо у туђе име“, истакао је Конатар.

„Ова посљедња је са старим добрим актерима, са једне стране „мајка радника“, а са друге „отац перја“. Сада у синхорнизованом дјеловању како би још једном искоритили механизме приватне државе да спасу једног од највећих пореских дужника Црне Горе“, наводи Конатар.

Тврди да док Пореска управа покушава увести дисциплину угоститељима и другим привредним субјектима, затвара фирме, изриче казне и опомене због релативно скромних дуговања или уочавања мањих неправилности, највећи порески дужници мирно испијају кафе у друштву предсједника државе и утврђују дневни ред одбора, највишег законодавног органа у држави.

„Понаваљајући стално исту матрицу, како желе сачувати прозводњу и радна мјеста највећих „гиганата“ на сјеверу државе, фирме које Брковић води констатно унижавају економску стабилност и гурају Црну Гору у све веће пореске дубиозе. Нема дилеме да је Брковић свих ових година опстао само зато што је истурени играч других центара моћи, а све указује да Ивановић има важну улогу у цјелој пирамиди“, истучу у УРА.

Потпредсједник УРА закључује да остаје да се види хоће ли Пореска управа смоћи снаге да се, како су најавили, супротстави свима који не сервисирају своје обавезе на вријеме, као и да ли ће тастер посланици који су сада поново усамљени у својим клупама, одбити да праве труле компромисе са онима који су Црну Гору завили у црно.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *