Вучић: Приштина* резолуцијом затвара врата дијалогу
1 min read
Александар Вучић
Наша највећа мука је Косово и Метохија, рекао је вечерас предсједник Србије Александар Вучић за Прву телевизију.
Он је рекао да је Приштина* вечерашњим усвајањем резолуције о дијалогу „жељела да суштински затвори врата дијалогу“. Најавио је и да ће присуствовати сједници Савета безбједности УН у понедељак у Њујорку.
Резолуција Приштине, каже предсједник, Вучић подразумјева три кључне ствари: да сваки договор мора да води пуној независности Косова*, да нема промјене граница, тј, да Косово* мора бити признато у оквирима садашњих граница, те да мора бити задржана цјеловитост територије Косова* по унитарном принципу, што значи да неки дјелови територије не могу да имају аутономију.
„Што ће рећи да су жељели да суштински затворе врата сваком дијалогу. Овим папиром су недвосмислено рекли ‘ми хоћемо све и по сваку цијену'“, рекао је Вучић, пренио је Спутњик.
Тобоже спремни су на дијалог, каже, али је питање — о чему после овога што су изнијели у резолуцији.
Он је, на питање водитеља шта је пресјек стања, рекао да је то чињеница да Србија у 2018. има раст од 4, 5 одсто, и једна је од најбољих европских земаља по томе, међу пет —шест, да има суфицт у буџету трећу годину за редом.
„Све што радите јесте да економија буде успјешнија и да људи живе боље, људи су још сиромашни, за пет година то не можете да промијените али можете да промијените тренд“, рекао је он.
Србија има највише страних директних инвестиција, отвара највише фабрика, може да се похвали економским резултатима каквим мало ко може.
Избјегаваћемо замке и убудуће
Вучић се осврнуо и на увођење такси од стране Приштине за 100 одсто на производе из централне Србије рекавши да су жељели да испровоцирају, али да ће Београд да избјегава такве замке и убудуће.
„Такву мјеру можете да уведете у два случаја, један је да сте сишли с ума, а други је да хоћете да испровоцирате Србију да предузме неке друге мјере не би ли ушли и у оружани сукоб“, рекао је Вучић.
Он је истакао да је Србија успјела да избјегне такве замке и да ће у томе успјети и убудуће.
*Привремено окупирана територија на југу Србије
Ko o cemu,ovaj o dijalogu.
Слушај ти и служи запад и не фолирај се.
Боље би ти било да не отвараш уста ************. Да није Русије и притиска опозиције из Србије не би ти ни иницирао сједницу Савјете безбједности. Кукаш јавно, а у себи се иједиш на Русију што је запела да Брани Србију и Србе на Косову, кад си ти обећао Могерини и Тачију да ће Косово бити њихово. Намјерно кажем њихово јер сво богаство које КиМ посједује опљачкаће странци који наводно бране Албанце. Добро ће бити и Тачију и Харадинају. Цвјетаће и даље трговина дрогом, бијелим робљем и људским органима. А обични Албанци ће да крепавају од глади и бјежати ван. Да преживе. Ко је убио Оливера Ивановића Вучићу? Зашто? Долази ли ти у сан?
Tačno je da Vučiću odgovara ovakav razvoj situacije. Posle izbora će promijeniti ustav i izbaciti Kosovo iz najvišeg pravnog akta. Ali ne zato što to želi i što radi protiv srpskih interesa već zato što je to davno izgubljena stvar i samo treba priznati realnost. Tačno je da na kosovskom pitanju insisitira Rusija jer preko Srbije vodi hibridni rat sa zapadom, naravno da ruse ne interesuje ni Kosovo ni sudbina srba. Mi se kao mali uvijek provučemo, tako smo kao mali i ‘nevažni’ ušli u Nato, tako ćemo ući i u EU, a nesrećna Srbija će plaćati skupe cijene tuđih interesa koji se uvijek prelamaju preko njenih leđa. Ipak bi, po mome mišljenju, Vučić trebalo da pokaže više hrabrosti i otkači Ruse. Jednom se živi i ne možeš cijeli život provesti u strahu kao miš.
Rezolucija AV.
1.Ne treba ljubiti zemlju svojih predaka,vec zemlju po kojoj ce hodati potomci.
2.Srbi moraju da odbace mitove./nigde ne koristi mi/
3.Srpski radnik ni za 100godina nece biti kao Nemački/turski/,Norveški.
4.Srbi su lenj narod./opet nema mi,Jer sebe smatra vrednim,jer radi 25 sati,a ne piša 14,tako da nije Srbin/
5.Pa Koji to narod mi imamo na Kosovu?
6.Lepo Volter Kaze,da samo bedni narodi zive od istorije,tako sto je izmišljaju.
7.Murat je bio,hm,hrabar,hm..
8.Poslacemo traktore mislim 2,i obnovicemo na Kosoviu nekoliko farmi pilica i koki nosilja,a Onda I koze,mislim…