Словенија враћа избеглице Хрватској, обуставила саобраћај
1 min read
Словеначка полиција на железничкој станици у Добови, месту на граници са Хрватском, у неколико вагона држи око 150 избеглица који су стигли возом из Загреба, а не поседују потребне документе за улазак у Словенију.
Према речима шефа одељења за државну границу и странце полицијске управе Ново Место Антон Штубљар, у току су разговори са хрватском страном о повратку 150 избеглица у Хрватску, објавила је агенција СТА.
Поред тога, Словеначке железнице су вечерас, у складу са договором између словеначке и хрватске полиције, обуставиле путнички саобраћај преко граничног прелаза Добова.
Кроз Добову би данас требало да прође још један међународни воз, на линији Београд- Минхен, али ће он остати на хрватској страни границе, саопштиле су Словеначке железнице, додајући да даљи возни ред још није познат.
Словеначки медији су раније пренели да је њихова погранична полиција вечерас у Добови зауставила међународни воз Београд-Љубљана и из њега издвојила 200 до 250 особа за које се сумња да су избеглице и мигранти.
Над њима се спроводи поступак провере докумената и идентитета, пренела је хрватска агенција Хина.
Воз је наставио пут након што су са композиције искључени вагони са избеглицама, објавила је Словеначка телевизија.