ИН4С

ИН4С портал

Препоруке за читање из Књижаре Со

Фото: Књижара Со

У данашњем издању Препорука за читање, рубрике коју Ин4с годинама уређује у сарадњи с херцегновском Књижаром Со, чућемо препоруке за књиге из жанрова праве или лијепе књижевности, популарне књижевности, историје, историје економије, стрипа, енологије и књига за дјецу.

Пазимо…

Бука ауторке Дијане Кондић нам даје одговор на питање да ли је иза сваког паравана лажи истина увијек добродошла. Милица се усељава у стару зграду у центру града. Бојажљиво чува своју тајну док станари показују необичне склоности. Она почиње да зазире од сусједа јер не чују буку која долази сваке вечери из закључаног стана изнад њеног. Покушавајући да открије извор буке, Милица наилази на трауме сваког станара, али се успут и суочава са сопственим страховима. Бука је узнемирујућа психолошка драма са шокантним обртом која показује да наши животи могу да буду само илузије и оклоп наших слабости. Издавач је Лагуна.

Енигма Данте Матеа Струкула роман је који открива тајне и мистерије великог пјесника. Фиренца је 1288. туробан и мрачан град у рукама Корса Донатија, вође гвелфа, жедног непријатељске крви гибелина. У овом театру апокалипсе налази се и Данте Алигијери. Он је храбар и заљубљен у Беатриче, али принуђен да живи са другом женом. То је вријеме када се Фиренца спрема за посљедњи окршај и Данте мора да се лати оружја. Ноћне море које ће почети да га муче због ужаса рата и искрене љубави коју осјећа према Беатриче биће темељи на којима ће почети да гради свој магнум опус, Божанску комедију. Издавач је Вулкан.

Апис и Александар Ненада Новака Стефановића роман је о љубави, казни и ноћи која је промијенила историју Србије. У августу 1876. године у Београду се рађају два дјечака у размаку од три дана. Један ће постати краљ, други официр. Захваљујући мноштву нових података о Драгутину Димитријевићу Апису и Александру Обреновићу, аутор нам открива зашто се могу назвати Каином и Авељем српске политике. Овај роман не само да је поуздани водич кроз сплет завјера које су довеле до кобне ноћи 29. маја 1903. већ разбија устаљене представе о епохи Обреновића и преврату који је одредио судбину Србије до данашњих дана. Издавач је Лагуна.

Дивови – Глобална елита власти књига је у којој аутор Питер Филипс пописује чланове глобалне елите. Он нам показује како се глобална економија промијенила у 21, вијеку и у чију корист, и шта треба да урадимо да бисмо повратили заједничка добра. Наша будућност у великој мјери почива на ваљаном разимијевању мреже и амбиција глобалне елите. Издавач је Цлио.

Попај Е. К. Сигара по оцјени критике представља савршенство од стрипа. Када је 17. јула 1929. ступио на сцену морнар по имену Попај, био је замишљен тек као споредни лик. Но, већ послије пет урнебесних реплика Попај заузима само средиште позорнице, заувијек промијенивши историју стрипа, и самог хумора 20 вијека. Ова едиција сабраних епизода Попаја по први пут на српском језику, хронолошки, представља комплетан ауторски рад Е. К. Сигара, од 1928. до његове смрти деценију касније. Издавач је Комико.

Винска школа – Од почетника до професионалца књига је Јенса Привеа која за сваког љубитеља вина представља врхунско дјело. Од првих страница она претвара почетника у познаваоца вина и то чини на један лак и приступачан начин. Винска школа нам пружа податке о земљама и регионима у којима се производи вино, о разним врстама винове лозе, о нијансама прављења и послуживања вина. Аутор, иначе један од најпознатијих и наугледнијих познавалаца када је ова тема у питању, тумачи и најважније појмове из области винарства и описује начин на који се треба односити према вину. Издавач је Беген комерц.

Бајке – Првих седам нова је књига Уроша Петровића. Читање бајки унапређује концентрацију и памћење, подстиче развој ума, маште и критичког размишљања, успоставља емпатију и самосвијест, развија језичне вјештине, а све се то значајно одражава на постигнућа у школовању и животу. У вријеме када је образовање било усмено и у оквиру уже заједнице, бајке су и настајале из тих разлога. Оне су одувијек биле неизоставни дио дјечјег образовања и одрастања, а свако ново вријеме доносило је нове бајке. Ово је вријеме за упознавање са првих седам Бајки Уроша Петровића. Издавач је Лагуна.

 

На крају подсјећамо да се на фејсбук страници Књижаре Со могу прочитати све издавачке информације и фрешке књижарске новитаде.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *