ИН4С

ИН4С портал

Укидају се све мере: Донета најновија одлука о уласку у Србију

1 min read

Коронавирус у Србији/Илустрација (Фото: Depositphotos/Beast01)

Од уторка, 3. маја 2022. године, престају да важе све мере контроле и ограничења за улазак лица у Републику Србију, у вези са заразном болешћу ковид 19, како за стране тако и за домаће држављане.

Од поноћи, држављани Србије као и страни држављани, при уласку у земљу неће бити у обавези да имају негативан ПЦР тест, брзи антигенски тест, доказ о прележаној болести нити потврду о вакцинацији, без обзира на то из које земље света долазе у Републику Србију, преносе београдски медији.

Одлука о слободном уласку грађана Србије и страних држављана у земљу донета је на основу тренутне епидемиолошке ситуације у нашој земљи и у складу је са одлукама већине земаља Европе и региона. Надлежне институције настављају да прате развој епидемиолошке ситуације у Србији из сата у сат и благовремено ће обавештавати јавност.

Битно је напоменути да ова одлука не значи да је пандемија вируса корона завршена и да грађани не треба да воде рачуна о свом здрављу. На снази остаје препорука о ношењу маски у затвореном простору, док је ношење маски у здравственим установама обавезно. Ковид амбуланте, пунктови за тестирање на присуство вируса Цовид-19 и пунктови за вакцинацију настављају да раде уобичајено.

Извор: Спутњик

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Укидају се све мере: Донета најновија одлука о уласку у Србију

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *