Рекордна инфлација у САД, Бајден оптужио Русе
1 min read
Бајден "задријемао"; илустрација: cbsnews1
Инфлација у Сједињеним Државама је порасла за 7,9 одсто у фебруару на годишњем нивоу, објавила је данас Канцеларија за статистику Министарства рада.
Ово је највеће убрзање раста цена у Америци још од јануара 1982. године, када се америчка економија суочила са двоструком претњом – порастом инфлације и смањењем економског раста, извештава Си-Ен-Би-Си.
Гледано на месечном нивоу, раст потрошачких цена у фебруару износио је 0,8 одсто.
Економисти које је анкетирала компанија „Дау Џонс” предвиђају су да ће општа инфлација порасти за 7,8 процената на међугодишњем нивоу, а месечна за 0,7 одсто.
Цене хране су порасле за 1,0 посто у односу на јануар, док су цене енергије предводиле с поскупљењем од 3,5 процената и допринеле са око једном трећином укупном расту инфлације.
Базна инфлација, из које су изузете волатилне цене хране и енергије, порасла је за 6,4 одсто међугодишње, што је њен највиши ниво од августа 1982. На месечном нивоу, базна инфлација је забележила раст од 0,5 процената.
Амерички председник Џозеф Бајден повезао је рекордну инфлацију у САД у последњих 40 година са санкцијама против Русије.
AKO BOG DA DA IM INFLACIJA DOĐE NA 150 %, ….
Na današnji dan 1945.godine Amerikanci su sa svojim bombarderima B-29 izveli noćno bombardovanje Tokija koje je ostalo poznato u istoriji kao najsmrtonosnije noćno bombardovanje,ikada,u kome je poginulo oko 100.000 građana Tokija,više nego što su poginuli od atomske bombe u Hirošimi ili Nagasakiju !
Mirno spavaj Dzo, odmori, inace se ne pitas nista.A zelim vam najveceu inflaciju I da nikada ne prestane u Americi.Da budete gladni I zedni, kao sto su mnoge zemlje I njeni gradjani gladni zbog vase „demokratije“.Mirno spavaj nano, sve je zakljucano samo Rusija nije, dzaba joj uvodite sankcije!
Dzo se pita koliko bula sa dimijama!