ИН4С

ИН4С портал

Украјина регрутује 36.000 резервиста; Једна од опција и ратно стање

1 min read

фото: Міністерство оборони України

Украјина је објавила регрутацију резервиста, саопштила је прес-служба Генералштаба Оружаних снага земље.

„Позив се односи на резервисте узраста од 18 до 60 година. Максимални период служења је година дана“, наводи се у саопштењу.

Како је рекао секретар Савета за националну безбедност и одбрану Алексеј Данилов, украјинска војска регрутује 36.000 резервиста.

Према речима Данилова, ако буде потребно, у Украјини ће бити уведено и ратно стање.

„У случају потребе, то стање (ратно) биће зачас уведено, али засад не постоји таква одлука. Спремни смо на све“, рекао је Данилов на брифингу.

Такође, Савет за националну безбедност и одбрану Украјине донео је одлуку да се уведе ванредно стање на целој територији земље, осим Доњецке и Луганске области. Како се наводи, оно се уводи на период од 30 дана, а може бити продужено до 60 дана. Ову одлуку још треба да потврди Врховна рада.

Раније је украјински председник Владимир Зеленски издао указ о регрутовању резервиста у посебном периоду за земљу.

Извор: Спутњик

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

1 thoughts on “Украјина регрутује 36.000 резервиста; Једна од опција и ратно стање

  1. Lažu sve. Rekli su da imaju 150 000 pa 200 000 na frontu je tačno 62 000 vojnika. DNR I LNR IMAJU 70 000.Laže i za ovo jer je u vojsci izdaja, mnogi od njih pucaju na livadu u prazno da se ljudi sa linije čude, a mnogi GADJAJU. Puno je Srba u Donbasu i sve informacije idu….

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *